הרמטכ"ל לשעבר גנץ: "המוסריות של צה"ל היא עניינו של צה"ל ושל המדינה"

בני גנץ שירת את מדינת ישראל רוב שנותיו הבוגרות וכעת, אחרי שחרורו הוא נמצא במגזר העסקי והחברתי. בראיון מיוחד הוא מתייחס לשאלות הקשות בהן: ייחסו לארגון "שוברים שתיקה", האיום האירני וכמובן שאלת הצטרפותו לפוליטיקה. "ללכת לפוליטיקה זו ציונות - אבל כרגע יש מי שעושים זאת, אני מסתכל קדימה"

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ העניק אתמול (שישי) ראיון מיוחד ובו התייחס בין השאר לסערות סביב ארגון "שוברים שתיקה", לגרעין האירני ולשאלה הגדולה לגבי עתידו הפוליטי. "כל אחד צריך לדעת מתי הוא נושא בתפקיד ועכשיו זה הזמן של אנשים אחרים", אמר גנץ ."אני מסתכל קדימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למרות האתגרים האזוריים, ברור לי שישראל היא המדינה החזקה באזור", אמר הרמטכ"ל לשעבר בהתייחסותו לנושא האירני ולמעורבותו של מאיר דגן ז"ל שהלך השבוע לעולמו. "אני לא אכנס לפרטים אבל אני כן יכול להעיד שהדיונים בנושא היו כבדים ורציניים ודגן אמר את מה שהוא חושב".

את הנושא האירני הגדיר גנץ כ"בעייה עולמית", אך הוא לא נמנע מלהתייחס גם לבעיה המקומית, מול הפלסטינים. "הדרג המדיני צריך לחפש את הדרכים שלו איך להשפיע על המצב באזור: אולי התדיינות עם הפלסטינים", אמר הרמטכ"ל לשעבר.

"תמיג אמר את שעל ליבו" (מאיר זמיר, פלאש 90)

ההתמודדות של ישראל מול הפלסטינים עולה שוב ושוב לכותרות בעיקר סביב הסערות שעוסקות בארגון "שוברים שתיקה". הרמטכ"ל לשעבר הבהיר כי המוסריות של צה"ל היא עניין של צה"ל ושל מדינת ישראל ולא של מדינות זרות.

"זה לא נכון לקחת אירועים ולא לדווח עליהם בזמן אמת", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "אסור לסדר את העניינים ולהוציא אותם באיזשהן דרכים בין שהם מדויקות ובעיקר שהן לא מדויקות". לדבריו אם מישהו חושה שהמדינה ייקרה לו, הוא צריך לבוא ולהציף את הדברים מול המדינה ולא להוציאם החוצה.

"יש מי שמשרת" (חדשות 2)

לגבי עתידו הפוליטי, גנץ מתנהל במדיניות העמימות. "פוליטיקה היא דבר חשוב, היא המעשה הציוני הגדול ביותר היום - אך כרגע אני עסוק בדברים אחרים", אמר גנץ והוסיף רמיזה. "כל אחד צריך לדעת מתי הוא נושא בתפקיד ועכשיו זה הזמן של אנשים אחרים - אני מסתכל קדימה".