צפו: 30 אלף רצים כבשו את הבירה

מזג האוויר האיר פנים לאלפי הרצים שהגיעו להשתתף במרתון ירושלים ה-6. תחת אבטחה כבדה ועם מאות שוטרים וסדרנים שנפרסו בכל עיר הוזנקו רצים מ-65 מדינות. "אנחנו ממשיכים להוכיח לעולם כי אין כמו ירושלים ", אמר ראש העיר ברקת שהשתתף בעצמו במקצה ה-10 ק"מ

תחת אבטחה כבדה ובצל גל הטרור של החודשים האחרונים, נערך היום (שישי) מרתון ירושלים. כ-30 אלף רצים מ-65 מדינות שונות בעולם הגיעו להשתתף במרתון שנערך בפעם ה-6, במסלולים העוברים בין אתריה המרכזיים ונופיה של עיר הבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקום הראשון בריצת המרתון המלא הגיע קיפקוגי שאדראק מקניה, שהגיע לקו הסיום בזמן של 2:16:33. הישראלי הראשון שסיים את המרתון הוא אור שילון, שהגיע בזמן של 2:51:59.

המנצח עם ראש העיר ניר ברקת (פלאש 90)

"העובדה כי בשנה בה ירושלים סובלת מגל טרור שברנו את שיא הנרשמים מחו"ל, היא עדות לעוצמתה של ירושלים וליוקרתו הבינלאומית של מרתון ווינר ירושלים", אמר ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שרץ בעצמו את מקצה 10 ק"מ. "זו הייתה הנאה צרופה לחלוק את המסלול עם האנשים מכל העולם. אנחנו ממשיכים להוכיח לעולם כי אין כמו ירושלים וכי לא ניתן למפגעים ולאיומי הטרור לשתק את שגרת חיינו".

מרתון ירושלים הבינלאומי כלל שבעה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מקצה 5 ק"מ, מרוץ משפחות של 1.7 ק"מ. מקצה חברתי מיוחד בן 800 מטר למען עמותות שונות ובהשתתפותם ומקצה אופני יד של 8.5 ק"מ.

רצים בצל גל הטרור

רצים באווירת חג הפורים המתקרב (פלאש 90)

בשל המצב הביטחוני המתוח פעלו בעיר משעות הבוקר המוקדמות כאלפיים שוטרים, לוחמי מג"ב וסדרנים. המשטרה ממשיכה בהיערכות המבצעית המוגברת ברחבי העיר, בנקודות חיכוך ובריכוזי קהל.

לא מוותר על הריצה. ברקת (פלאש 90)

"הפעילות המבצעית הינה תוצר של פעילות מקדימה מקצועית", מסר מפקד מחוז ירושלים שסייר עם מפכ״ל המשטרה בין השוטרים במערכים השונים, שיבח את השוטרים והלוחמים על פעילותם. "השוטרים והלוחמים נפרסו החל משעות הבוקר המוקדמות, פעלו בנחישות ובמקצועיות ואיפשרו לרבבות המשתתפים לחוות חגיגת ספורט בטוחה בירושלים".