החל מיום ראשון: שיבושים בפעולת מבחני הנהיגה המעשיים

משרד התחבורה החליט להפריט את מערך מבחני הנהיגה המעשיים, מהלך שלא התקבל בחיוך בקרב הבוחנים שהחליטו לשבש את עבודתם כבר מיום ראשון הקרוב. הנבחנים בתל אביב וירושלים יהיו הראשונים לסבול, אך כפי הנראה השיבושים יתרחבו לכל הארץ כבר בתוך ימים. השר כץ: "הטסטרים לוקחים את הצעירים כבני ערובה"

החל מיום ראשון: שיבושים ב"טסטים" (משה שי / פלאש 90)

המכרז להפרטת מבחני הנהיגה המעשיים יצא היום (חמישי) לדרך, ובמחאה על כך הודיעו בוחני הנהיגה כי ישבשו את עבודתם ברחבי הארץ. השיבושים יחלו כבר ביום ראשון הקרוב בערים הגדולות, ובהמשך יתרחבו לכל הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר ביום ראשון הקרוב תלמידי הנהיגה שהיו עתידים להיבחן ירגישו את השיבושים. הבוחנים ישיבשו את עבודתם ואת פעילות מערך מבחני הנהיגה המעשיים "הטסטים" בערים תל אביב, ירושלים, כפר סבא וחדרה. בהמשך מאיימים הבוחנים להרחיב את השיבושים גם לערי הצפון והדרום.

"לא מתקבל על הדעת שבעת שבשירות הציבורי ובכלל המשק עוברים להעסקת עובדים בצורה ישירה, משרד התחבורה בוחר להעסיק באופן קבלני את בוחני הנהיגה", אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שתקף את ההחלטה.

ניסנקורן: ההחלטה לא מתקבלת על הדעת (פלאש 90, אורי לנז)

ברנרד גרוסמן, יו"ר ועד בוחני הנהיגה תקף את החלטת משרד התחבורה להפריט את שירות מבחני הנהיגה ואמר: "הרפורמה שמתכנן שר התחבורה מבוצעת באופן דרקוני וחד צדדי, ללא כל הידברות אתנו". גרוסמן הוסיף כי הוא וחבריו יילחמו בהחלטה עד אשר השר כץ יחזור בו.

שר התחבורה ישראל כץ מסר בתגובה: "היום הוצאנו לדרך את תהליך הרפורמה במבחני הנהיגה. מבחן ראשון בתוך 3 ימים במקום 3 חודשים ומבחן שני בתוך 14 יום. כל זאת תוך שדרוג הבקרה והפיקוח על הבוחנים באמצעות צמצום שקול הדעת והתקנת מצלמות ו- GPS בתא הנהג. ומה עושה ההסתדרות במקום לברך? מכריזה על שביתות ועיצומים. 100 טסטרים לוקחים מאות אלפי צעירים וחיילי צה״ל כבני ערובה - ומנסים למנוע את שיפור השרות - רק כדי לשמור על המונופול. לא ויתרתי מול איומים, שביתות ולחצים ברפורמות שהובלתי ברכבת, בתעופה בתשתיות ובנמלים ולא אוותר גם כאן. טובת הציבור קודמת לאינטרסים צרים".