אחרי סכסוך של שנים: אשכנזי וברק לחצו ידיים

חודשיים לאחר שפרשת הרפז הגיעה לסופה עם סגירת התיק נגד אשכנזי, נפגשו רה"מ ושר הביטחון לשעבר והרמטכ"ל לשעבר באירוע השקת ספר חדש. השניים ניגשו זה לזה ולחצו ידיים לעיניהם הנדהמות של המשתתפים מסביב

ברק ואשכנזי. ארכיון (חדשות 2)

שנים של איבה הגיעו לסיומן? חודשיים לאחר ההודעה על סגירת התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בפרשת הרפז, שהייתה שיאו של סכסוך מתוקשר ורווי השמצות עם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, לחצו הערב (רביעי) השניים ידיים באירוע השקת ספר חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחיצת הידיים ההיסטורית אירעה לעיניהם הנדהמות של המששתפים באירוע השקת ספרו של בכיר אמ"ן לשעבר עמוס גלבוע העוסק ביציאה מלבנון. המחווה מגיעה אחרי שנים ארוכות של שנאה הדדית בין שני האישים על רקע פרשת הרפז במסגרתה נחקרה ההתנהלות של שתי הלשכות

בינואר האחרון נסגר התיק נגד אשכנזי וגם נגד מקורבו, תא"ל במיל' אבי בניהו, שבירך על לחיצת היד הערב. "כאן בבית הפלמ"ח מול שרי ביטחון, רמטכ"לים ואנשי מודיעין וביטחון לשעבר, לחצו ידיים גבי אשכנזי ואהוד ברק,לאחר שנים של 'קרב דמים' מיותר ופרשה אומללה שחבל שבאה לעולם וטוב שחלפה", כתב בניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"אני שמח מאוד ומחכה לסולחה כללית", הוסיף בניהו, ששימש בתקופת כהונתו של אשכנזי כדובר צה"ל. "אסור לגרור שנאות, אסור לבקש נקמות. החיים קצרים. בקשו שלום ורדפהו".