"לא נקבל את הגזענות הזו"

פעילי מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה הודיעו כי אין בכוונתם לשתוק על החלטת ראש הממשלה שלא להוציא לפועל את החלטת הממשלה להעלות לארץ את שארית יהודי אתיופיה, וכי יחריפו את המאבק. "אנחנו לא נעבור על זה לסדר היום. הטענה שאין תקציב היא זלזול באינטילגנציה שלנו ולא שום דבר אחר", הבהירו במטה

ארכיון

בחודש נובמבר האחרון אישרה הממשלה את ההחלטה לפיה יועלו לארץ כל בני הפלשמורה שנשארו באתיופיה, אך בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה כי בשל בעיות תקציב, המהלך לא ייצא לפועל. היום (שלישי) הודיעו הפעילים למען העלאת שארית יהודי אתיופיה כי הם לא מתכוונים לשתוק והם מתכננים הפגנת ענק מול משרד ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההחלטה, היו אמורים להגיע לארץ 9,000 העולים שנמצאים במחנות מעבר באתיופיה, אך פקידי משרד ראש הממשלה הבהירו כי ההחלטה הזו לא תוקצבה. "בכוונתנו להחריף את המאבק", הבהיר יצחק מולה, יו"ר מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה. "אנחנו נצא ביום ראשון לרחובות ונפגין מול משרדי ראש הממשלה בירושלים. אנחנו לא נעבור על זה לסדר היום. אנחנו נביע בצורה הברורה ביותר שלא נקבל את הגזענות הזו".

על הטענות כי לא קיים הכסף לביצוע המהלך, אמר מולה כי מדובר בשקרים. "זה שקר אחד גדול. מלכתחילה ההחלטה התקבלה על ידי ראש הממשלה עצמו, יחד עם שר הפנים דאז סילבן שלום והשר כחלון, והיה לזה תקציבים, ההחלטה עברה את כל התהליכים הנדרשים", הוא תקף. "הטענה שאין תקציב היא זלזול באינטילגנציה שלנו ולא שום דבר אחר. המניע הגדול פה הוא הגזענות כלפי יוצאי אתיופיה".

יו"ר ועדת העלייה הקליטה והתפוצות ח"כ ד"ר אברהם נגוסה, הודיע מיד לאחר הצהרת ראש הממשלה כי עד לביטול הגזרה, אין בכוונתו להצביע עם הקואליציה ואכן מאז השבוע שעבר הוא נעדר מהצבעות בכנסת. "המחאה על האפליה בעלייה לגיטימית ומוצדקת", אמר ח"כ נגוסה. "על פי החלטת ההמשלה, היום הייתה צריכה להתחיל העלייה מאתיופיה. הגזרה להקפיא את העלייה התקבלה בניגוד להחלטת הממשלה על דעתם של מספר פקידים גזעניים".

לא יצביע עם הקואליציה. ח"כ נגוסה (יח"צ)

"אינני יכול להצביע יחד עם קואליציה שנותנת לכך יד ועל כן אני וחברי ח"כ דוד אמסלם מחרימים את מליאת הכנסת עד לביטול הגזרה", הוסיף. "על ממשלת ישראל לאחד את המשפחות הקרועות בין אתיופיה לישראל ולהפסיק את הסבל רב השנים של היהודים באתיופיה ובארץ".