חיוך של גיבורה: הנערה שהגיעה ממצוקה - ומסייעת לבני נוער

לאחר שעברה ילדות לא קלה, החליטה קארין שהיא רוצה להיות שם בשביל בני נוער שגם להם סיפור חיים קשה. יחד עם בת דודתה היא פתחה את קבוצת הפייסבוק, "חיוך של גיבורים", שם יוכלו להתבטא בני הנוער ולקבל תמיכה והכוונה. "אנחנו רוצות שהם יקומו ויעשו, אין דבר כזה שילד לא יכול משהו", היא מסבירה

רוצה לתמוך ולתת מוטיבציה לבני נוער. קארי

סיפור החיים הקשה של קארין טולדנו, חיילת בת 19 מרעננה, הוא זה שהניע אותה ואת בת דודתה לפתוח את קבוצת הפייסבוק "חיוך של גיבורים". מטרת הקבוצה היא לתת מוטיבציה לבני נוער המגיעים מרקע מורכב, לכוון ולייעץ להם, בדומה לתמיכה שהיא קיבלה בשעות הקשות שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קארין שנולדה למשפחה חרדית בת 10 ילדים, עברה מגיל קטן בין מוסדות ופנימיות, התנתקה ממשפחתה, חזרה בשאלה וחוותה קשיים כלכליים שאילצו אותה לעבור לגור אצל קרובת משפחתה. "אני חושבת שבמקום לשבת ולבכות על החיים וכמה מסכנה אני, אז פשוט אמרתי שאני אפתח משהו שיעזור לאחרים ועל הדרך זה יעזור לי וייתן לי סיפוק, שעכשיו בזכותי, מצבם יהיה קצת יותר טוב", היא מספרת בהתרגשות.

השבוע מסיימת קארין טירונות במסלול איתן, מסלול שמטרתו העיקרית היא לתת מענה לאותם חיילים וחיילות שמגיעים מרקע מורכב ולסייע להם להשתלב באופן מיטבי בשירות הצבאי. היא מספרת שהשאיפה הראשונה שלה הייתה להתגייס למג"ב. "כשהגעתי לטירונות התעוררתי קצת מהרעיון להיות לוחמת. כל החיים אני הובלתי וגידלתי וזאתי שמנחה ושדואגת לכולם ופתאום יש מישהי שאומרת לי מה לעשות", היא מספרת. "זה היה לי קשה ועשיתי בלגן בהתחלה".

התפנית בטירונות הגיעה מדודה שלה שתמכה בה. "אחרי שקיבלתי את השבת הראשונה, דודה שלי אמרה לי שאני הגאווה של המשפחה ושהיא רוצה שאצליח בשביל כולם, ומאז לקחתי את זה על הצד הכי טוב. וממש מפרגנים במסלול שלי".

"אין דבר כזה שילד לא יכול משהו"

סיפורה האישי והקשר התומך עם אסף גורן, הרקדן המפורסם אותו העריצה, הדליקו אצלה את הרעיון לקבוצת הפייסבוק שבאמצעותה תוכל גם היא לעזור לבני נוער בגילאים 12-18 להתגבר על הקשיים שאיתם הם נאלצים להתמודד. "פשוט ראיתי את כל הדברים הטובים שהוא עושה ואיך שהוא עוזר לבני נוער אז חשבתי לעצמי שגם אני חייבת לקחת את החיים שלי למקום כזה", היא מוסיפה.

היום קארין ובת דודתה נותנות מענה לבני נוער דרך הפייסבוק ומוצאות דרכים יצירתיות לתת להם מוטיבציה. "אנחנו רוצות שהם יקומו ויעשו, אין דבר כזה שילד לא יכול משהו. למשל פניתי לראפר סטטיק, כי היה ילד שמעריץ אותו, סיפרתי לו קצת על הפרויקט והוא עשה לי סרטון עם הסיפור האישי שלו. וכשילדים רואים אותו ומקשיבים לסיפור שלו, הם מבינים שאם הוא הגיע למקום שבו הוא נמצא מהנקודה שהוא התחיל ממנה, אין סיבה שאני לא יכול לעשות את זה".