תיעוד: הילדים לא נחגרו, ההורים תירצו

העובדה שחגורות בטיחות יכולות להפחית את מידת הפגיעה במקרה של תאונת דרכים ואפילו להציל חיים ידועה לכל, אך למרות זאת נהגים רבים אינם מקפידים לחגור. תיעוד ממצלמות הקסדה של שוטרי תנועה חושף כיצד במקרים רבים נהגים אף אינם חוגרים את ילדיהם. מפקד סיירת האופנועים: "כשוטר והורה זה בלתי נתפס". כך זה נראה

תאונות דרכים רבות מסתיימות בפציעות קשות ואף במוות. בחלק ניכר מהמקרים חגורת הבטיחות יכולה הייתה להציל חיים, או לכל הפחות להפחית את מידת הפגיעה. על כן, שוטרי אגף התנועה מוצאים עצמם מופתעים פעם אחר פעם כשהם נתקלים בנהגים שנוסעים ללא חגורת בטיחות ואף גרוע מכך - נהגים שאינם מקפידים לחגור את ילדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מצלמות הקסדה של השוטרים תיעדו כמה מקרים בהם נהגים מסכנים את חייהם ואת חיי ילדיהם בכך שאינם מקפידים לחגור חגורת בטיחות. למרבה הצער המקרים הללו אינם נדירים: בשנת 2015 נרשמו למעלה מ-91 אלף דוחות כלפי נהגים אשר הסיעו ילדים ללא התקני ריסון. בשנת 2016 עד כה נרשמו כ-18 אלף דוחות על אותה עבירה.

על פי החוק, ילדים עד גיל 8 חייבים מושב בטיחות מיוחד או מושב מגביה (בוסטר) וניתוק של כרית האוויר (למעט מקרים בהם הילד מעל לגיל 6 וחגורת הבטיחות מתאימה לגודלו).

"לצערנו אנו נתקלים בנהגים רבים המסיעים ילדים ללא התקני ריסון", אומר סגן ניצב ערד זייתוני, מפקד סיירת האופנועים הארצית של אגף התנועה. "כשוטר וכהורה, זה בלתי נתפס להיתקל בהורים הנוהגים ומסכנים את היקר להם מכל באופן כה ממשי. הורים כאלה אינם מבינים שחגורת בטיחות - מצילת חיים, זה לא קלישאה".