החוב של לוחם הנח"ל שולם בידי זר ברכבת

לוחם נח"ל נקלע למצב כספי קשה ולחוב של אלפי שקלים לחברת פלאפון. זר ברכבת, ששמע אותו מדבר עם עורך דין מטעם החברה, החליט לעשות מעשה ושילם חלק גדול מהחוב. "אני לא רוצה שחיילים ששומרים עלינו יכירו קשיים", אמר הנדבן. "הבחור הזה בא לי משמיים", אמר החייל

יצחק וסמואל

שיחה אקראית ברכבת התגלגלה למעשה צדקה: יצחק, חייל בודד בנח"ל, נקלע לחובות גדולים לחברת פלאפון, עד כדי כך שחשבון הבנק שלו עוקל. נוסע ברכבת, ששמע את שיחתו של יצחק עם עורך הדין של חברת הסלולר, החליט לסייע לו ולשלם חלק גדול מהחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו ושזכה מיד לשיתופים רבים, מתאר יצחק כיצד כבר לפני חמישה חודשים החלו הבעיות הכלכליות שלו. "נקלעתי לחובות לחברת פלאפון, וכשלא יכולתי לשלם אותם הם תפחו ל-3800 שקלים", כתב. "הלכתי לרכבת,  ושם פגשתי בחור צרפתי בשם סמואל לוי. התחלנו לדבר, סתם שיחה רגילה בין אנשים זרים".

במהלך השיחה הזו, קיבל יצחק טלפון מעורך הדין מטעם חברת פלאפון, שהודיע לו שהחוב אף תפח עוד. לאחר שהשיחה החלה להתלהט, החליט לוי לקחת לידו את הטלפון, ושילם סכום של 1,500 שקלים מהחוב.

"אחרי המון תודות וחיבוקים אני שואל אותו 'איך אפשר להודות לך?'", ממשיך וכותב יצחק. "הוא אמר לי 'תמשיך לשרת את המדינה שלך, תניח תפילין ותכבד את ההורים שלך. אני אוהב את אותכם (החיילים) ואני רוצה להגיד לך תודה על שאתם שומרים עלינו'".

"אני לא יודע באילו מילים להשתמש כדי להודות לו, הוא בא לי מהשמיים", אמר אתמול יצחק לחדשות 2 Online, וסיפר כי בעקבות המעשה הנדיב הודיעו לו בבנק כי יבטלו את העיקול של החשבון.

"גם אני הייתי חייל בודד מצרפת והייתי לוחם כל השירות שלי", סיפר לוי. "אני מרגיש שאני עדיין חייל, לא משנה מה. ואני לא רוצה שחיילים ששומרים עלינו כל יום יכירו קשיים בחיים ושלא יהיה להם את הראש לתפקד כמו שצריך בצבא כי יש להם קשיים בבית ובחיים".