החשש לדליפת הברום: בדימונה חזרו לשגרה

ההנחייה לתושבים המתגוררים בסמוך לאתר ההתנגשות אמש בוטלה, והתושבים יצאו הבוקר מבתיהם. כמו כן הכבישים שנחסמו אמש נפתחו כולם לתנועה. באירוע נפגעו 6 בני אדם באורח קל

חזרה לשגרה בדימונה: לאחר ההנחייה לתושבים ברדיוס 900 מטרים מאזור התאונה אמש, הבוקר (שלישי) הוסרה ההנחייה, וגם הצירים שנחסמו סמוך לשעת התאונה נפתחו לתנועה. באירוע נפגעו באורח קל שישה בני אדם, וכולם פונו לבתי החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רכבת שהובילה חומר מסוכן מסוג ברום התהפכה אתמול לאחר שהתנגשה בשלושה קרונות שעמדו על המסילה, סמוך לדימונה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת התאונה יחד עם כוחות כיבוי האש שטיפלו בחומר המסוכן. שניים מבין הפצועים סבלו מחבלות קלות בעקבות התאונה והם פונו למיון הקדמי בדימונה. ארבעת הפצועים הנותרים סבלו מצריבות בעיינים והם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

6 נפגעו קל

"האירוע בשליטה, והמיכל הועמס על גבי משאית עם סיד לכיוון ים המלח", עדכן הבוקר מפקד מחוז דרום בכבאות והצלה טפסר בכיר משה סויסה. "כוחות הכיבוי ילוו את המשאית לכל אורך הדרך עד להגעתו למפעל. כמו כן הודעה נמסרה לתושבים על יציאה מהסתגרות".

אחד הקרונות הכיל ככל הנראה ברום, וכתוצאה מההתנגשות עלה החשש לדליפה של החומר. כוחות הביטחון הגיעו למקום, ותושבי דימונה המתגוררים ברדיוס של 900 מטרים ממוקד האירוע התבקשו להישאר בבתיהם ולסגור את החלונות, הנחייה שכאמור הוסרה הבוקר.

זירת האירוע, אמש (דוברות כיבוי אש מרחב דרום)

לאחר שהתקבל הדיווח אודות התאונה, במשרד להגנת הסביבה הזעיקו אתמול צוותי חירום למקום כדי לבדוק את הממצאים בשטח. כמו כן, במשטרה התקיימה הערכת מצב בשיתוף גורמי החירום בשטח.

סגן יו"ר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד), המתגורר בדימונה, אמר הבוקר כי בכוונתו להגיש בקשה לדיון בוועדת הפנים של הכנסת כדי "לבחון את המחדל שארע אמש בדימונה וסיכן עיר שלמה", כדבריו. "זה נראה לא טוב והשאלה המרכזית היא כיצד קורה שקרונות עם ברום חונים על המסילה", אמר כהן. "זה בניגוד להוראות".