חשש לדליפת ברום בתאונת רכבת בנגב

סמוך לדימונה: רכבת שהובילה חומר מסוכן מסוג ברום התנגשה ברכבת אחרת. במקום דווח על ארבעה פצועים. תושבי דימונה המתגוררים ברדיוס של קילומטר אחד מזירת התאונה, התבקשו להישאר בבתיהם ולסגור חלונות. כביש 25 נחסם לתנועה

זירת התאונה, הערב

רכבת שהובילה חומר מסוכן מסוג ברום התהפכה הערב (שני) לאחר שהתנגשה בשלושה קרונות שעמדו על המסילה, סמוך לדימונה. ארבעה בני אדם נפצעו קל בתאונה. כוחות גדולים של משטרה נמצאים בזירת התאונה יחד עם כוחות כיבוי האש המטבלים בחומר המסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שניים מבין הפצועים סובלים מחבלות קלות בעקבות התאונה והם פונו למיון הקדמי בדימונה. שני הפצועים הנותרים סובלים מצריבות בעיינים והם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

תושבי דימונה המתגוררים ברדיוס של 900 מטרים ממוקד האירוע מתבקשים להישאר בבתיהם ולסגור את החלונות. שוטרים עוברים בשעה זו עם מערכת כריזה ומבקשים מהתושבים המתגוררים בטווח שהוגדר להסתגר בבתים. התושבים מתבקשים להישמע להנחיות השוטרים.

מהמשטרה נמסר כי עקב הטיפול בחומר המסוכן, נחסם לתנועה כביש 25 מהכיכר הצפונית, בשני הכיוונים. כמו כן, צירי התנועה לדימונה מירוחם, ערוער ובאר שבע נחסמו לתנועה, ובמקום מתבצעת הכוונת תנועה לצירים חלופיים.

אחד הקרונות מכיל ככל הנראה ברום, וכתוצאה מההתנגשות קיים חשש לדליפה של החומר. כוחות הביטחון הגיעו למקום.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי "התקבל דיווח על תאונה בין שתי רכבות משא סמוך לעיר דימונה. קיים חשש לדליפה של ברום מאחת הרכבות. צוותי חירום של המשרד להגנת הסביבה בדרכם למקום האירוע ונעדכן בהקדם על הממצאים".

"נערכה הערכת מצב בין גורמי החרום להמשך התפתחות האירוע. מסר מפקד מחוז דרום טפסר בכיר משה סויסה. אנו ממתינים להגעת כלי צמה למקום. כשעה לפני הנפת המכולה, תצא הודעה להסתגרות כלל תושבי דימונה".

במשטרה מבקשים מהאזרחים להתקשר למוקד 100 ולדווח על כל אירוע חריג.