"למה אף אחד לא שמר על אבנר?"

אלמנתו של אבנר מאיו, העד שחוסל אתמול בפיצוץ מכוניתו בתל אביב, מדברת לראשונה עם חדשות 2: היא מספרת על מאמצי המשטרה לגייס את בעלה כדי שיעיד נגד ארגון הפשע של האחים מוסלי, על הכעס שלא הצליחו לאבטח אותו, וגם מבקשת מהמדינה לסייע לה כלכלית

בזמן שחוקרי המשטרה ממשיכים לחקור את מותו של אבנר מאיו, עד התביעה נגד ארגון הפשיעה של משפחת מוסלי, אלמנתו מתאבלת בביתם, הסמוך לזירת הפיצוץ. "הייתי בפגישה והטלפון לא הפסיק לצלצל", היא שחזרה בשיחה ראשונה עם חדשות 2. "הילדות צלצלו ואמרו שיש שריפה ושהתקשר חבר וחיפש אותו, ושהוא לא עונה לטלפון. הבנתי שקרה משהו והגעתי לאיכילוב. השוטרים לא נתנו לי להיכנס. ביקשתי להיות איתו בדקות האחרונות, ביקשתי שלא יהיה לבד, שיידע שאני פה, שאני נמצאת שם בשבילו, שיש לו על מה להילחם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש פרסמנו שמאיו סיפר למשטרה כי שי מוסלי הציע 300 אלף שקלים למי שיסכים לחסל שניים מיריביו, אבל אלמנתו של מאיו מספרת ששיתוף הפעולה שלו עם המשטרה הגיע אחרי שורה ארוכה של לחצים מצדה. "במשך שנים המשטרה ניסתה לדבר עם אבנר, לבקש", היא אמרה. "לקחו אותו לא פעם ולא פעמיים לחקירות, ביקשו לשתף איתם פעולה והוא לא הסכים. עשו לנו את החיים מאוד קשים בשנים האחרונות. במשך שנים הוטרדנו על ידי המשטרה. היו פה, הסתובבו, על כל פיפס עצרו, לקחו לחקירה, לא שיחררו. אפילו אותי, לא פעם ולא פעמיים. הטרדות אינסופיות של חיפושים בבית, הצקות על מנת שישתף איתם פעולה".

עכשיו האלמנה כועסת על המשטרה ועל הרשויות, על כך שלא הזהירו את בעלה ולא שמרו עליו. "אני שואלת את עצמי איפה הם היו באותו רגע?", היא תהתה. "למה אף אחד לא שמר עליו? למה אף אחד לא דואג לילדות שלי? איפה הם עכשיו? מי יעזור לי? מי יתמוך בילדות? איך אנחנו מתחילים את מחר בבוקר?".

"המשטרה טענה בפני נחקרים שונים שאבנר מפליל אותם, ובכך למעשה נתנה פסק דין מוות לאבנר, כי זה עולם שאין בו פשרות", הוסיף פרקליטה של האלמנה, עו"ד אלי סמוכה.

"הוא פשוט היה אחד האנשים הכי אהובים ומצחיקים שאוהב את החיים, שנהנה מכל רגע, הייתה לו נתינה אינסופית", סיכמה האם. "הוא היה אבא שטיפל בילדות שלו, היה בעל שידע לפרגן לאישה, לתמוך בה, תמיד רצה ושאף לעוד". עכשיו היא מבקשת לקבל מעמד וסיוע כלכלי מהמדינה, בטענה שאיבדה את בעלה המפרנס משום שסייע למשטרה בהפללת עבריינים.