חרף הביקורת: "המפכ"ל דבק בעמדתו"

דבריו של המפכ"ל נגד התלונות האנונימיות במשטרה עוררו סערה גדולה, ובארגוני הנשים חששו שהמדיניות החדשה של הארגון תגרום לשוטרות לחשוש מלהתלונן. אלא שגורמים בכירים במטה הארצי אומרים לחדשות 2 כי אלשיך לא מצטער על דבריו. מנגד, במח"ש טוענים כי הם מתכוונים להמשיך ולטפל במכתבים אנונימיים שיגיעו לידיהם

אלשיך, ארכיון (פלאש 90)

גם אחרי הסערה שהתעוררה בעקבות הפרסום בחדשות 2, המפכ"ל מתבצר בעמדתו: רב ניצב רוני אלשיך דבק בהחלטתו לפיה המשטרה לא תטפל בפניות אנונימיות של שוטרות שיתלוננו על הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בכירים במטה הארצי של המשטרה אומרים כי המפכ"ל התייעץ עם כמה גורמים לפני שבישר על החלטתו, ביניהם גם היועץ המשפטי של המשטרה. הם טוענים כי הוא עדכן גם את בכירי המחלקה לחקירות שוטרים בהחלטתו.

לטענת אותם גורמים, אלשיך אינו מצטער גם על עיתוי הבשורה אודות שינוי המדיניות - כנס בהשתתפות מאות שוטרות לרגל יום האישה הבינלאומי. הוא היה מודע היטב למשמעות הדברים שנאמרו על ידו דווקא שם.

הגורמים הבכירים במטה הארצי מבהירים כי אלשיך סבור שהוא ממש לא טעה כשהחליט שלא לחקור עוד תלונות אנונימיות נגד שוטרים, ורק אם במבחן התוצאה יתברר לו ששגה - הוא יחזור בו מהחלטתו.

מנגד, במחלקה לחקירות שוטרים דווקא אומרים כי הם ימשיכו לחקור תלונות שמגיעות אליהם במכתבים אנונימיים. "מה שהיה הוא שיהיה", אמר גורם במח"ש. לעומת זאת, השר הממונה על המשטרה, גלעד ארדן, לא השיב לפניית חדשות 2 באשר לעמדתו.