סערת החידון: "לא מדובר בריאליטי"

לאחר שהמנחה המיתולוגי אבשלום קור פוטר מהנחיית חידון התנ"ך ביום העצמאות במסרון, הודיעה אשת חדשות 2 סיון רהב מאיר, שהייתה אמורה להחליפו, כי היא מוותרת על המעמד. "לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה", כתבה להנהלת החידון

אבשלום קור בחידון התנ"ך (ארכיון) (יונתו סינדל / פלאש 90)

אשת חדשות 2 סיון רהב מאיר הודיעה הבוקר (שני) להנהלת חידון התנ"ך העולמי לנוער כי היא מוותרת על הנחייתו ביום העצמאות, בשל הסערה שהתחוללה סביב האופן בו נודע למנחה הקודם אבשלום קור על פיטוריו. "גם הדרך וגם המסר מטרידים אותי כבר כמה ימים", הסבירה רהב מאיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודה לכם על הבחירה בי להנחיית החידון ביום העצמאות הקרוב", כתבה רהב מאיר במכתב למשרד החינוך, אותו פרסמה גם בעמוד הפייסבוק שלה. "אבל במחשבה שנייה, נראה שלא אוכל להיענות לה באופן הזה. כנראה לא חשבתי על כך מספיק מראש, אבל גם הדרך וגם המסר מטרידים אותי כבר כמה ימים: הדרך בה הופסקה עבודתו של ד"ר אבשלום קור כמנחה החידון (לא ידעתי שהוא מעוניין להמשיך, ובטח לא ידעתי שיודיעו לו על הפסקת עבודתו במסרון, אחרי 28 שנים) וגם עצם המסר בהחלפתו של מגיש שהפך למותג של ממש".

"חלומות מתגשמים, לא כך", רהב מאיר (יונתן סינדל, פלאש 90)

"לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה", המשיכה. "כמובן שאפשר וצריך לרענן ולבצע חילופים ושינויים, וזהות המנחה - בניגוד לתורה - אינה תורה מסיני. ובכל זאת, נראה לי שחבל לוותר על מגיש כל כך מוצלח, ותיק ומזוהה, שהפך כאמור לסמל, כנראה בגלל איזה רצון 'להצעיר'. הרי לא מדובר כאן בתכנית ריאליטי, זה אירוע חינוכי סביב התנ"ך".

בתום דבריה, התייחסה רהב מאיר לאופן בו נודע לקור על הפסקת עבודתו. "אני מניחה שהדברים נעשו בשגגה ולא בזדון", כתבה. "מבחינתי, אתם יכולים כמובן לבחור כעת בכל אחד מהמנחים האחרים שניגשו למכרז. אישית, אשמח להמשיך לצפות בחידון בהגשת אבשלום, ואשמח עוד יותר לאפשרות אחרת שעליה חשבתי: הגשה זוגית של שנינו, שבה כל אחד יתרום את חלקו. אם אבשלום יסכים, זה נראה לי פורמט מנצח (תשאלו אותו איך אומרים פורמט בעברית)".

חידון התנ"ך (ארכיון) (מארק ישראל סלם, פלאש 90)

דבריה של רהב מאיר באו לאחר שבשבוע האחרון דווח כי הד"ר אבשלום קור קיבל הודעה על הפסקת עבודתו באמצעות הודעת סמס, לאחר שבמשך 28 השנים האחרונות הנחה את החידון הנערך מדי יום העצמאות. הבלשן המוכר הפך למעשה למנחה המיתולוגי של החידון, המבקש לבחון את בקיאותם של בני נוער מרחבי העולם כולו ברזי התנ"ך. בשנה האחרונה החליט משרד החינוך לקיים מכרז באשר למנחי החידון, בו זכתה רהב מאיר.