טיילה בגליל ומצאה מטבע זהב נדיר

לורי רימון וחבריה לקבוצת הטיול יצאו לשטח וטילו באזור הגליל המזרחי. בעת שהלכו באחד מאתרי העתיקות הבחינה רימון בחפץ נוצץ בין השיחים, היא הרימה אותו וגילתה כי מדובר במטבע זהב. אנשי רשות העתיקות שהגיעו למקום הופתעו לגלות שמדובר במטבע זהב נדיר, כמוהו מוכר רק עוד אחד בעולם

לורי רימון, חברת קיבוץ כפר בלום, טיילה עם חבריה באתר עתיקות בגליל המזרחי ולפתע נתקלה בחפץ נוצץ בין השיחים. המטיילת הרימה את החפץ והופתעה לגלות שמדובר במטבע זהב עתיק עליו מטובעת דמותו של הקיסר הרומאי אוגוסטוס. בבדיקה של רשות העתיקות התברר כי מדובר במטבע משנת 107 לספירה, וכמוהו קיים רק עוד מטבע אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לורי רימון וחבריה נוהגים לטייל יחד ברחבי הארץ ולגלות את הטבע ואת אתרי המורשת. בטיול האחרון של הקבוצה גילתה לורי את המטבע הנדיר, שבקרוב מאוד יוצג במוזיאון. מיד לאחר שמצאה את המטבע, העבירה אותו לרשות העתיקות שם נקבע כי מדובר בתגלית מרשימה ביותר.

"היה לי קשה להיפרד מהמטבע. הרי לא כל יום מוצאים דבר מדהים כזה", סיפרה המטיילת המופתעת. "אני מקווה שאוכל לראות אותו מוצג במוזיאון בעתיד הקרוב". התגלית של לורי רימון אכן מדהימה ועל כך העיד ד"ר דני שיאון, חוקר מטבעות בכיר ברשות העתיקות שאמר: "מדובר במטבע נדיר בקנה מידה עולמי - כמוהו קיים רק עוד מטבע אחד".

טיילה בגליל ומצאה מטבע נדיר (רשות העתיקות)

התנהגותה של לורי שהעבירה את המטבע מיד לרשויות תזכה אותה בתעודת הוקרה מאת רשות העתיקות. "חשוב לדעת שבעת שמוצאים ממצא, חשוב לקרוא לנציגים של רשות העתיקות לשטח בזמן אמת", אמר ניר דיסטלפלד, מפקח היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות. "הסיבה לכך היא שנוכל למצות את המידע הארכיאולוגי מהאתר".