"החלטת המנהלת מקוממת ומבישה"

שרת התרבות והספורט מירי רגב וחברי כנסת נוספים מהליכוד הביעו מחאה על החלטת מנהלת הליגות לקיים את המשחקים הקרובים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין מול קהל מקומי בלבד. "ההחלטה מכתירה את הגזענות והאלימות", טענו

בית"ר נגד סכנין (ארכיון) (פלאש 90)

זעם במערכת הפוליטית בעקבות החלטת מנהלת הליגות לכדורגל לקיים את המשחקים הקרובים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין מול קהל ביתי בלבד, ולא לאפשר מכירת כרטיסים לקבוצה היריבה. "משחק בלי אוהדים הוא כמו גוף בלי נשמה", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת המנהלת התקבלה על בסיס מודל הקיים במספר מדינות באירופה, לפיו מתקיימים משחקים רגישים ללא מכירת כרטיסים לאוהדי הקבוצה היריבה. המהלך אושר לבקשת בעלי בית"ר ירושלים ובני סכנין, והוא ייושם במסגרת המחזור ה-28 בסוף השבוע הבא, אז תארח בני סכנין את בית"ר ירושלים.

ההחלטה גררה אחריה תגובות סוערות מחברי הכנסת מהקואליציה, שהביעו התנגדות נחרצת למהלך. "אני קוראת ליורם באומן ולראשי הקבוצות לחזור בהם מהחלטתם למנוע מהאוהדים להגיע למשחק", אמרה היום (חמישי) שרת הספורט רגב. "משחק בלי אוהדים הוא כמו גוף בלי נשמה. המשחק נועד לאוהדים. הדרך למנוע אלימות היא לטפל בה בנחישות ובלי פשרות, כל פתרון שיפגע באוהדים הוא טעות קשה."

לדברים הצטרף גם ח"כ אורן חזן (ליכוד) שכינה את ההחלטה - שערורייתית ומקוממת. "לא אסכים שאפליה, של יהודים או של ערבים, תתקבל כדבר שבשגרה", אמר. "מדובר בהחלטה לא ספורטיבית ומבישה המכתירה את הגזענות והאלימות בספורט. במקום שנלחם בתופעת הללו, אנו מקבלים אותן כפולות ומכופלות בספורט הישראלי".

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) העומד בראש ועדת המשנה לספורט כתב לשרת הספורט ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן כי ההחלטה המדוברת - מבישה. "המשטרה מוצגת כחלשה שאינה מסוגלת לאבטח משחק בשל קיומו בכפר ערבי", טען. "לא ייתכן שעקב אלימותם המתמשכת של אוהדי בני סכנין, ייענשו אוהדי בית"ר ירושלים". הוא אף קרא לשרים להתערב ולבחון אפשרות להעביר את המשחקים למגרש ניטרלי.