סוף לסכסוך על ירושת הרב עובדיה יוסף?

בנותיו של הרב עובדיה יוסף ז"ל חתמו על הסכם הירושה של אביהן, ובכך סייעו להביא לקיצו את הסכסוך הארוך שפילג את משפחת יוסף. למרות שכעת חתומים על החוזה 9 הילדים, נכדיו של הרב עדיין מתנגדים ומתעקשים ללכת למשפט

סכסוך משפחתי ארוך. הרב עובדיה יוסף ז"ל (כיכר השבת)

הסכסוך על ירושתו הרב עובדיה יוסף מתקרב לסיום, לאחר שבימים האחרונים חתמו גם בנותיו של הרב על ההסכם עם האח הצעיר משה יוסף, שזכה כמעט בכל עזבונו של הרב. הבנות, יפה יוסף ורבקה צ׳יקוטאי הגיעו להסדר דומה להסכם שחתמו לפני כחודש האחים האחרים: הראשון לציון הרב יצחק יוסף, והרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי ההסדר, יעביר משה יוסף כמיליון שקלים לכל אחד מעשרת אחיו, תמורת חלקם בדירת הרב, ששוויה מוערך לכל היותר ב-11 מיליון שקלים. חתימת האחים יצחק ודוד הייתה קלה יותר כיוון ששניהם נושאים בתפקידים ציבוריים נכבדים והעדיפו שלא לנהל סכסוך ירושה מתוקשר, כשהאחים הגדולים יותר, הרבנית עדינה בר שלום והרב אברהם יוסף חתמו כבר לפני זמן רב. לעומת זאת עד לימים האחרונים עוד התעקשו הבנות כי בכוונתן להגיע לדין תורה או לבית משפט.

אך גם עם חתימתן לא תם סכסוך הירושה: נכדי הרב, ילדיו של הבן הבכור של הרב עובדיה - הרב יעקב יוסף, שהלך לעולמו עוד בחיי אביו, הודיעו כי בכוונתם בכל מקרה להגיע לדין תורה. אם יסרב משה, יגישו תביעה לבית המשפט. מי שמייצג אותם הוא עורך הדין משה פוגל, שייצג גם את האחיות האחרות שהגיעו להסכם.

הצדדים צפויים להוציא לפועל את ההסכמות כבר בימים הקרובים כשמעוז ההתנגדות האחרון הם בניו של הרב יעקב יוסף שאין להם מה להפסיד. במשפחת יוסף מעריכים כי לאחר חתימת כל המשפחה, פחתו הסיכויים שבית המשפט יתחשב בטענותיהם.