איש השב"כ שנהרג: "שימו תמונה טובה שלי ופתחו בירה"

אמיר מימוני (29) שנהרג במהלך פעילות מבצעית בעוטף עזה התכתב לפני מספר חודשים עם חבריו והכין אותם למקרה שבו יתרחש הנורא מכל. "תגיעו לפאב ותפתחו גולדסטאר", אמר. הוא אף ביקש מאמו להשמיע בהלווייתו שיר של שלמה ארצי, הזמר שהעריץ

חודשים ספורים לפני שנהרג בפעילות מבצעית בעוטף עזה, כתב איש השב"כ אמיר מימוני ז"ל הודעה לחבריו בוואטסאפ ובה "הנחה" אותם כיצד לנהוג במקרה שייהרג בעת מילוי תפקידו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פתחו גולדסטאר כל החברה ושימו תמונה הכי טובה שלי שם", כתב בקבוצת החברים. מימוני ביקש מחבריו להתכנס בפאב "מתילדה" במושב זוהר שבו הם מתגוררים. "תשנו את השם לשולו", ביקש בבדיחות מהחברים בהתייחסו לכינוי החיבה שהעניקו לו.

"תפתחו גולדסטאר", מימוני

קרוביו של מימוני, שהיה בן 29 במותו, מספרים כי ביקש לתרום את לבו במקרה שימות. הוא אף ארגן כמה מסידורי ההלווייה וביקש מאמו שתשמיע שיר של שלמה ארצי, הזמר שאותו העריץ.

"סיכנת את חייך עבור כולנו"

בשעות הבוקר הותר לפרסום כי מימוני נהרג במהלך הלילה בפעילות מבצעית בעוטף עזה. הלווייתו של מימוני תתקיים היום ב-16:00 בבית העלמין במושב נוגה.

ביקש לתרום את לבו (תקשורת שב"כ)

נסיבות מותו של מימוני נחקרות בידי גורמי הביטחון. הצנזורה התירה לפרסום כי בין היתר נבדקת האפשרות שטעות גרמה לזיהוי האיש כמחבל שעמד סמוך לגדר. על פי ההערכות, אש נפתחה לעבר איש השב"כ בידי איש ביטחון אחר שאינו חייל צה"ל, והוא נהרג כתוצאה מהירי.

"אמיר עבד ללא הרף 24/7 סביב השעון כדי לשמור על עם ישראל בארץ ובעולם", כתב אחיו בפוסט שפרסם בפייסבוק זמן קצר לאחר שנודע לו על מותו. "הוא אף פעם לא סיפר מה הוא עושה ומה הוא עשה. חבריו סיפרו פעם שהוא 'השפיץ של היחידה, התותח שבחבורה זה שכולם תמיד מסתכלים עליו כדי לקחת דוגמה'. כמה פעמים סיכנת את חייך עבור כולנו. אמיר מסר את נפשו חזרה לבורא עולם בזמן ששמר עלינו. ה' לקח לי את אמיר, היהלום הזה ששמר ונתן את כל כולו עבור עם ישראל".