חייל נכלא למשך חודש בגלל ששבר שתי צלחות: "משפחתו זקוקה לו, זו אטימות מקוממת"

דוד דהרי, חייל המשרת בבסיס חצור, העלה לרשת סרטון שבו הוא תועד שובר שתי צלחות בחדר האוכל. כתוצאה מהמעשה, הוא הועלה למשפט - ונשלח לעונש כבד של 25 ימים בכלא, בזמן שאביו הסיעודי זקוק לו. "התנצלתי והצעתי לשלם על הנזק, הבית תלוי בי", סיפר לחדשות 2 online. צה"ל בתגובה: "החייל ביצע מעשה ונדליזם חמור"

שבר שתי צלחות - ונשלח לכלא לחודש: דוד דהרי, חייל המשרת בבסיס חצור (כנף 4) של חיל האוויר בדרום, מרבה להעלות לרשת סרטונים היתוליים מתקופת שירותו הצבאי - דבר שבצה"ל מתנגדים לו בתוקף. אלא שעל הסרטון האחרון שהעלה דהרי לרשת, בו גרם נזק לרכוש צה"לי - הוא שילם מחיר כבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהעלה דהרי לעמוד חיילים מצייצים בפייסבוק, הוא מתועד בחדר האוכל של הבסיס עם מגש ועליו שתי צלחות, כשהוא אומר: "רוצים לראות איך מקבלים ברכת מזל טוב מכל הבסיס בשנייה?". בשלב הזה, הוא תועד מפיל את הצלחות שנשברו - ורבים מהנוכחים בחדר האוכל אמרו "מזל טוב", כפי שרבים נוהגים לומר לאחר שכלי נשבר.

כתוצאה מהסרטון הזה, שהפך לוויראלי וזכה לאלפי לייקים ושיתופים, הועמד דהרי למשפט באשמת השחתת רכוש צה"לי. במהלכו הוא הודה ששבר את הצלחות, התחרט - ואמר כי בכוונתו לשלם על הנזק. אלא שמפקדיו ששפטו אותו הטילו עליו עונש של 25 ימי מחבוש - עונש שבמקור אף היה חמור עוד יותר.  

החייל בכלא - ונאלץ לשלם לחברים שיסעדו את אביו הנכה

העונש הכבד שקיבל משפיע באופן מהותי על חיי משפחתו של דהרי: הוריו גרושים ואביו סיעודי, הזקוק לטיפול צמוד - ודוד שימש המטפל שלו, יצא כל יום הביתה - ואף זכה להקלות משמעותיות בתנאי השירות שלו עקב כך.

"אני סועד את אבא שלי שהשתחרר עכשיו משיקום והוא לא יכול לטפל בעצמו, ההורים שלי גרושים ושניהם לא עובדים ועם שמונה ילדים, הבית תלוי בי", סיפר החייל, שבימים אלה מרצה את עונשו בכלא 6. "התחרטתי על המעשה והתנצלתי וסירבו לאפשר לי רק לשלם על הנזק", הוא הדגיש. לדברי מקורביו, הוא הגיע למצב שבו הוא נאלץ לשלם כסף לחבריו על מנת שיסעדו את אבא שלו במקומו.

"דוד הוא אבן היסוד של הבית והוא החל לקרוס מרגע שנכנס לכלא. זה מקרה מצער ומכעיס ביותר של אטימות צה"לית שחייב להיפתר", כתבה שלהבת, אחותו של דוד, בפוסט שפרסמה בפייסבוק. לדבריה, "דוד הבין את טעותו, התנצל והתחרט על המעשה וציפה למשפט תשלום. למרבה הצער מפקדיו החליט להתנכל לו ולפרוש את גזר הדין לשני משפטים שונים. זה ביזיון".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל ביצע מעשה וונדליזם בניגוד לפקודות הצבא ונשפט על פי הליך הדין המשמעתי ל-23 ימי מחבוש. במהלך שהייתו בכלא, נפגש עם מש"קית ת"ש ע"פ בקשתו. הבוקר, הגיש בקשת מחילה אשר תיבחן בצינורות המקובלים."