האסון בחתונה: בעלי המקום יואשמו

בחודש יוני נהרגה אביבה חיון לאחר שגוף תאורה קרס עליה במהלך חתונה באולם "עדיה" ביבנה. בתום חודשי חקירה הודיעה המשטרה כי התקבלה תשתית ראייתית של עבירת גרימת מוות ברשלנות נגד שלושת בעלי האולם, אחראי התאורה שתכנן את המתקן שנפל והמהנדס האזרחי והמליצה להעמידם לדין

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בעלי אולמי "עדיה" ביבנה, בעקבות האסון שבו נהרגה חוגגת. המשטרה הודיעה כי בתום החקירה, התקבלה תשתית ראייתית של עבירת גרימת מוות ברשלנות נגד שלושת בעלי האולם, אחראי התאורה שתכנן את המתקן שנפל והוציא אותו אל הפועל ונגד המהנדס האזרחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יוני האחרון נהרגה אביבה חיון, בת 54 ממושב עזר, לאחר שגוף תאורה ענק קרס במהלך חתונה באולם השמחות ביבנה. 19 חוגגים נוספים נפצעו. בסיכום חקירת המשטרה נקבע, בין היתר, כי גוף התאורה הדינמי לו מנועים חשמליים המעלים ומורידים אותו, תוכנן, נבנה והותקן על ידי עובדים בלתי מוסמכים בתחום. בהמשך, אושר לשימוש גוף התאורה על ידי מהנדס אזרחי שאינו מוסמך לאשרו תיק החקירה הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות.

אביבה חיון ז"ל

זירת האסון (ניר בן שטרית ואליקו כהני יבנה נט)


לאחר האסון תיארו בני משפחה של אביבה ז"ל את שקרה. "לא דמיינו שהערב יכול להיגמר ככה", סיפר גיסה. "עשר דקות אחרי שעזבנו קיבלנו את הטלפון על האסון. זה משהו שלא היינו חושבים עליו. הבר נמצא באמצע הרחבה, אחרי שאנשים גמרו לאכול הם הלכו לשם והחלו לשתות, רקדו - והנברשת נפלה". זמן קצר לאחר קריסת גוף התאורה נעצרו לחקירה בעלי האולם והוצא לו צו סגירה זמני. מספר ימים לאחר מכן הוא נפתח מחדש, אך חקירת המקרה נמשכה.