נכנסים לצומת חסום? אתם לא היחידים

פרויקט מיוחד של חדשות 2 Online ו"אור ירוק" תיעד את הדברים הכי מעצבנים, וגם מסוכנים, שנהגי ישראל עושים בכביש: מכניסה לצומת מלא, דרך נהגים עצבניים שמצפצפים בלי סוף ועד אוטובוסים שחוסמים את הצומת

זו בהחלט אחת התופעות המעצבנות בכביש: כמעט כל נהג נקלע לסיטואציה בה האור הופך לירוק והצומת אינו פנוי - הוא חסום על ידי מכוניות שלא הספיקו לחצות אותו במלואו. חדשות 2 Online יחד עם עמותת "אור ירוק" יצאו לתעד את הנעשה בצמתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נהג שנכנס לצומת חסום, מעבר לכך שהוא מעכב נהגים רבים בדרך ליעדם ומאריך את זמני השהות בכביש, הוא גם עובר על עבירת תנועה חמורה שנושאת עימה עונשים כבדים. החוק אומר בפירוש כי גם אם יש אור ירוק והצומת אינו פנוי, אין להיכנס לצומת מבלי שניתן יהיה להשלים את המעבר מבלי לחסום את התנועה.

ישנם צמתים קבועים בהם ניתן לראות את התופעה: מצאנו שלל עבירות תנועה שעשויות להוביל לפגיעה בנפש. המצלמה קלטה, בין היתר, נהגים עצבניים שמצפצפים ללא הרף, אוטובוסים שחוסמים כביש שלם, הולכי רגל שנאלצים לעבור במרכז הצומת מכיוון שמעבר החצייה חסום ועבירות תנועה רבות נוספות - כולן במרכז הצומת שצריך להיות פנוי כשהאור הופך אדום.

"תוצאת השפל בו נמצאת המשטרה" (חדשות 2)

"כשנהג נכנס לצומת לא פנוי הוא מסכן את עצמו ואת שאר משתמשי הדרך, וזאת מעבר לעומסי התנועה שנגרמים מכך", אומר מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב. "מעבר לחציית הצומת באור אדום, הנהגים מסכנים את רוכבי האופניים, רוכבי האופנועים ובמיוחד את הולכי הרגל שנאלצים להסתובב בין כלי הרכב".

לדברי אבואב, התופעה היא "התוצאה הישירה לכך שמשטרת התנועה נמצאת בשפל גדול: חסרות מאות ניידות ומאות שוטרים שיגדילו את הניראות ואת ההרתעה. נהג שידע שיש סיכוי גבוה שהוא ייתפס לא ייכנס לצומת באור אדום".