חברת החשמל: העובדים נסעו לאילת בזמן הסופה, ההנהלה חזרה בה מהסנקציות

בהנהלת חברת החשמל הבטיחו לנקוט צעדים נגד העובדים שירדו לאילת במהלך סופת השלגים הגדולה בחורף 2013, ואף הורידו להם ימי חופשה. אלא שכעת מתברר שההנהלה החליטה לחזור בה מהצעדים ואילו יו"ר ועד המהנדסים מתמודד במכרז על תפקיד בחברה. חברת החשמל: לא ניתן היה לפטר את העובדים, ההדורים יושרו

העובדים ניצחו את ההנהלה, חברת החשמל (חדשות 2)

בעיצומה של סערת השלגים הגדולה בחורף 2013, נפשו 200 מהנדסים של חברת החשמל באילת. ההנהלה התחייבה אז לנקוט צעדים חריפים נגדם, אך כעת נראה שלמרות האיומים, העובדים ניצחו במאבק מול ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסופה הקשה שהתרחשה לפני כשנתיים, חלו שיבושים גדולים באספקת הזרם ליישובים רבים. למרות זאת, המהנדסים שירדו לאילת לא נענו לקריאות של אלי גליקמן, מנכ"ל החברה דאז, לחזור ולסייע לחבריהם שעבדו מסביב לשעון.

בחברת החשמל זעמו על העובדים וגליקמן עצמו אף איים: "הדבר הזה הוא פעילות בוטה נגד הוראותיי, אדאגלמצות את הדין עם כל האנשים שמייצגים לרעה 13 אלף עובדי חברת החשמל". בעקבות ההתרחשות, ההנהלה נקטה צעדים נגד 200 העובדים שירדו לאילת, והם נענשו בהורדת ימי חופשv. יו"ר הדירקטוריון יפתח רון טל הבטיח שהוא יפעל לפיטורי יו"ר ועד עובדי ההנדסה.

העובדים יקבלו את ימי החופשה בחזרה (דוברות חברת החשמל)

אלא שרטוריקה לחוד ומעשים לחוד. כשנתיים לאחר הסופה הקשה נחשף מכתב של ועד העובדים לפיו הוחלט לסיים את הפרשה "ברוח טובה" וכל העובדים יקבלו בחזרה את ימי החופשה שהורידו להם בזמן שהם שהו באילת. זאת ועוד, למרות איומי הפיטורים, יו"ר ועד עובדי ההנדסה עומד בפני קידום והוא אף מתמודד במכרז על תפקיד בחברה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "לא ניתן היה לפטר את ראשי ועד המהנדסים בשל סיבות משפטיות. בעקבות שיחות ובירורים ראשי ועד המהנדסים התנצלו וההדורים יושרו. באשר להתמודדות של יו"ר ועד העובדים במכרז - זוהי זכותו של כל עובד".