יום האישה 2016: "גיבורות ואמיצות למרות הפצע המדמם"

נחמה ריבלין, רעייתו של נשיא המדינה, נפגשה עם 16 נשים שהותקפו מינית בעברן, והסכימו להיחשף ולספר את סיפורן. "החשיפה היא קשה, אבל רק היא תאפשר לכן להמשיך בחיים ולא לצעוד במחשכים בצדי הדרכים", אמרה רעיית הנשיא

לרגל יום האישה הבינלאומי נפגשה היום (שני) רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין, עם 16 נשים שהותקפו מינית והסכימו להיחשף בצילום משותף למגזין "לאישה". "אתן גיבורות ואמיצות שמעיזות להמשיך הלאה, למרות הפצע המדמם", אמרה ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפגש שהתקיים בבית הנשיא בירושלים, שוחחו הנשים עם רעיית הנשיא ואף נחשפו בשמן המלא. "יש רעידת אדמה בחברה הישראלית בכל הנוגע לנכונותן של נשים שנפגעו, הוטרדו, והיו קורבן לאלימות מינית לצאת החוצה", אמרה ריבלין. "אין כמעט יום או שבוע, שבו לא קמה אישה אמיצה, ומסירה את המסווה. כמעט תמיד אנו מגלות שהיא לא הייתה לבדה".

"לאף אחד אין זכות לגעת בגופכן ללא הסכמתכן או תוך כדי הטלת מרות", הדגישה ריבלין. "אם נפגעתן אתן לא לבד. לפני הכול שתפו את החברות הטובות. מצאו את המקום שלכן להנכיח את הכאב. החשיפה היא קשה, היא מעוררת את הטראומה החבויה, אבל רק היא תאפשר לכן להמשיך בחיים, לא לצעוד במחשכים בצדי הדרכים".

"כולכן יפות מבפנים ומבחוץ"

בין הנשים שהגיעו לבית הנשיא, היתה גם אוד אביטבול, בת 27, שהותקפה מינית על ידי חבר קרוב בגיל 19. "עברתי אונס ותקיפה מינית מחבר טוב שהיה לי", שחזרה במהלך המפגש. "בתקיפה הייתי לבד ובפרויקט הזה קיבלתי את כל החיבוקים שלא היו אז. אני לא מרגישה קורבן אלא הכי חזקה אי פעם".

רעיית הנשיא התקשתה להסתיר את התרגשותה מהדברים, פנתה לכל הנשים בחדר ואמרה: "את יפיפיה, כולכן, יפות מבפנים ומבחוץ. אני יודעת שעברנו כברת דרך ארוכה, אבל יש עוד דרך שעלינו לעשות".