שיפור קל במצב התינוק שטולטל לפי החשד ע"י המטפלת

בן 4 החודשים שאושפז בבית החולים במצב קשה עם חבלות בראשו נותק ממכשירי ההנשמה והחל לנשום באופן עצמאי. התינוק נותר תחת מעקב צמוד ומשפחתו מבקשת מהציבור להמשיך ולהתפלל לשלומו

ארכיון, למצולם אין קשר לכתבה (חדשות 2)

שיפור קל חל היום (שישי) במצבו של התינוק בן הארבעה החודשים שטולטל, על פי החשד בידי המטפלת שלו ואושפז במצב קשה. ממרכז שניידר לרפואת ילדים נמסר כי התינוק, דניאל חיים בן לירון, נותק ממכונות ההנשמה והחל לנשום באופן עצמאי. מעצרה של המטפלת הוארך אתמול בארבעה ימים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, ביחידה לטיפול נמרץ ממשיכים בטיפול תרופתי ובמעקב אחרי מצבו הנוירולוגי של התינוק. משפחתו ממשיכה לבקש מהציבור להתפלל למען בנם.

"אני רוצה לנצל את הבמה וההזדמנות כדי לבקש מכל אחד שרואה אותנו ושחשוף למקרה הזה מכל עם ישראל להתפלל בשביל הילד שלי, בשביל הבן שלנו", אמר אתמול אביו. "שנעבור את זה, שנהיה חזקים, אני בטוח שנראה ישועות".

"אנחנו מצד אחד מאוד דואגים, ומצד שני אנחנו בטוחים שהמחלקה עושה ככל יכולתה ונותנים לו טיפול טוב", המשיך האב, שגם סירב להתייחס לתחושותיו לגבי המטפלת: "אנחנו לא נכנסים למקום הזה, יש לי ילד ששוכב בטיפול נמרץ ואנחנו לא מתעסקים בזה עכשיו".

המטפלת החשודה הורשעה בעבר בתקיפת חסר ישע

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים כבר ביום שני, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד המטפלת טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת החשודה הורשעה בעבר (רויטרס)

המטפלת שנעצרה הובאה לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרה בארבעה ימים. זאת, כהמשך לגיבוש התשתית הראייתית שנאספה עד כה. מהחקירה עולה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004.