הוריו של התינוק שלפי החשד טולטל ע"י המטפלת: "התפללו לשלומו"

בביה"ח שניידר עדיין מאושפז במצב קשה מאוד התינוק בן ה-4 חודשים שהובהל עם חבלות על גופו. מחוץ לחדרו ממתינים הוריו לבשורות: "בטוחים שנותנים לו טיפול טוב". מעצר המטפלת החשודה בטלטולו הוארך ב-4 ימים

"מבקשים מכל עם ישראל שיתפלל עבור הבן שלנו" - כך אמרו היום (חמישי) עידן ולירון גרסון, הוריו של התינוק בן ה-4 חודשים שמאושפז במצב קשה בביה"ח שניידר עם חבלות בגופו. מעצרה של המטפלת החשודה שטלטלה את התינוק הוארך ב-4 ימים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבן שלי שוכב פה בטיפול נמרץ כמה ימים בגלל חשש לחבלה", אמר עידן אביו של התינוק דניאל. "אנחנו מצד אחד מאוד דואגים, ומצד שני אנחנו בטוחים שהמחלקה עושה ככל יכולתה ונותנים לו טיפול טוב".

"אני רוצה לנצל את הבמה וההזדמנות כדי לבקש מכל אחד שרואה אותנו ושחשוף למקרה הזה מכל עם ישראל להתפלל בשביל הילד שלי, בשביל הבן שלנו", ציין האב. "שנעבור את זה, שנהיה חזקים, אני בטוח שנראה ישועות".

כשנשאלו הוריו של התינוק האם הם כועסים על המטפלת שנעצרה השיב האב: "אנחנו לא נכנסים למקום הזה, יש לי ילד ששוכב בטיפול נמרץ ואנחנו לא מתעסקים בזה עכשיו".

בית החולים שניידר (ד"ר אבישי טייכר)

ד"ר אלחנן נחום, מנהל טיפול נמרץ בביה"ח שניידר, עדכן על מצבו של דניאל הקטן. "התקבל אלינו תינוק במצב קשה עם דימום מוחי", ציין ד"ר נחום. "כרגע אנחנו נמצאים בשלבים לבירור סיבת הדימום. הוא מונשם ומורדם. התינוק עבר סדרת בדיקות שמעלות חשד שייתכן והפגיעה נגרמה עקב נזק גופני אבל כרגע אנחנו רק בתחילת הבירור, ייקחו לנו עוד מספר ימים עד שנגיע למסקנות סופיות".

"הוא מקבל את הטיפול המקסימלי שהוא צריך על מנת לשמור על אבריו החיוניים", הוסיף הרופא, ששיגר אזהרה לכל המטפלים בתינוקות. "לצערי בשבועות האחרונים ראינו מספר אירועים שבהם הגיעו אלינו תינקונות עם דימומים כתוצאה מטיפול לא זהיר".

"אני רוצה לשוב ולהדגיש בפני כל מי שמטפל בילדים, החל מבני משפחה ועד מטפלות, תנהגו עמם בזהירות", הבהיר ד"ר נחום. "גם טלטולים שנועדו להרגיע לכאורה תינוק, או ניעורים שנועדו לעזור לתינוק מסיבה זו או אחרת, עלולים להיות מסוכנים. הנזק למוח הוא קשה וכולנו חייבים להיות ערים לדברים האלה".

המטפלת החשודה הורשעה בעבר בתקיפת חסר ישע

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים כבר ביום שני, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד המטפלת טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת החשודה הורשעה בעבר (רויטרס)

המטפלת שנעצרה הובאה לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרה בארבעה ימים. זאת, כהמשך לגיבוש התשתית הראייתית שנאספה עד כה. מהחקירה עולה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004.