חשד: מהירות מופרזת גרמה לתאונה

מחקירת התאונה הקטלנית בכביש 77 אמש, בו נהרג אדם אחד ו-18 נוספים נפצעו, עולה החשד כי מהירות מופרזת בה נסע הנהג היא שגרמה למקרה הקשה

הסיבה - מהירות מופרזת (איחוד הצלה)

מחקירת התאונה הקטלנית אמש (רביעי) סמוך לזרזיר עולה כי ככל הנראה הגורם להתהפכות האוטובוס של "יונייטד טורס" על כביש 77 הוא נהיגה במהירות מופרזת של הנהג בעת שלקח את הסיבוב. עוד עלה כי הנהג שגרם לתאונה החליף נהג אחר זמן קצר לפני התאונה הקשה. באוטובוס היו אלו נהגי חברת "דן" שהוסעו חזרה מהמרכז לביתם בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

אדם אחד נהרג ועוד 18 בני אדם נפצעו אמש בהתהפכות האוטובוס בין זרזיר לצומת המוביל. בשעת ההתהפכות היו על האוטובוס כ-30 נוסעים. כוחות הצלה גדולים הגיעו למקום והמשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

זמן קצר לאחר התאונה, שאירעה באוטובוס של חברת "יונייטד טורס", הוקפצו למקום צוותים של מגן דוד אדום וארגון "איחוד הצלה" שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים לפני שפונו לבית החולים. כוחות משטרה הוקפצו לזירה גם הם.

אוטובוס עם 30 נוסעים התהפך (איחוד הצלה)

"כשהגענו ראינו במרכז הכביש אוטובוס הפוך על צידו והמולה גדולה", סיפרה חובשת מד"א דניאל מוסלי שהגיעה למקום. "הרבה אנשים עצרו בצד הדרך והגיעו מהכפרים הסמוכים לסייע. חלק מהנוסעים שנפצעו שכבו על הכביש וחלקם היו לכודים באוטובוס. הגענו בכוחות גדולים של מד"א למקום, ובסיוע כוחות הכיבוי חילצנו את הפצועים והענקנו להם טיפול רפואי במקום".

אם נהרגה לעיני שני ילדיה

הילה מיכלי בת ה-36 נהרגה שלשום לאחר שנהג פגע בה בכביש 6, סמוך למחלף חורשים, ונמלט מהמקום. מותה של מיכלי נקבע במקום, בשעה שאמה ושלושת ילדיה - תאומים בני שנה וילד כבן חמש - היו ברכב וחזו בתאונה הקשה.

זירת התאונה, אמש

מחקירת המשטרה עולה כי הרכב בו נסעה מיכלי עם משפחתה לכיוון צפון איבד שליטה מסיבה שעדיין לא ידועה ופגע במעקה בטיחות. כאשר יצאה מיכלי מהרכב בשולי הכביש, רכב אחר פגע בה - ועזב את הזירה. אתמול הסגיר את עצמו הנהג החשוד, תושב חדרה בשנות ה-60 לחייו, לידי המשטרה ונחקר על ידי בוחני אגף התנועה.