הילה נהרגה בתאונה הקשה: "הנהג לא עצר להגיש עזרה"

אמש, סמוך למחלף חורשים בכביש 6, פגע רכב בהילה מיכלי-נחמן ודרס אותה למוות - לעיני 3 ילדיה ואמה. הנהג שנמלט הסגיר עצמו. "אם היה עוזר לה, אולי התוצאה הייתה שונה". היום הייתה אמורה לחזור מחופשת הלידה

הילה ז"ל ובעלה שמעון (באדיבות המשפחה)

"היא ניסתה להוציא את אמה מהרכב - ובאה מכונית ופגעה בה": הילה מיכלי-נחמן בת ה-36 מקריית טבעון נהרגה אמש (שלישי) בתאונת פגע וברח בכביש 6. אבד כבד נפל על היישוב בעקבות התאונה הקטלנית, שאירעה לנגד עיניהם של שלושת ילדיה ואמה. חבריה סיפרו כי היום היתה אמורה לשוב לעבודתה כגננת, אחרי חופשת לידה. היא הותירה אחריה את בעלה שמעון ואת שלושת ילדיה - ילד כבן שלוש ותאומים בני שלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורי רז, חבר של המשפחה, סיפר לחדשות 2 Online: "הכרתי את הילה 25 שנה - היא הייתה אשה מדהימה, היא למעשה גידלה אותי". רז סיפר כי מיכלי "הצטיינה בהכל: אימנה ילדים בכדורמים והיתה שחקנית נבחרת, היא הייתה אמא למופת".

הייתה שחקנית נבחרת כדורמים (באדיבות המשפחה)

"התוצאה הייתה יכולה להיות שונה"

היום מיכלי-נחמן תובא למנוחות ביישובה קריית טבעון בשעה 15:30. במקביל, חקירת התאונה עדיין נמשכת - לאחר שהנהג הפוגע הסגיר את עצמו למשטרה.

"היא השיגה את מה שרצתה: היא סיימה לימודים בראיית חשבון והייתה לה משפחה נפלאה", הוסיף רז. על נסיבות התאונה הקשה סיפר: "הם היו בדרכם הביתה, ועל כביש שש מישהו חתך אותם. האוטו הסתובב, פגע במעקה הפרדה ועוד מכונית או שתיים פגעו ברכב. הילה יצאה מהרכב, והוציאה את הילדים בזמן שעשן רב יצא מהרכב. היא ניסתה להוציא את אמה - והגיעה מכונית ופגעה בה".

חבר המשפחה האשים נהגים אחרים שהיו בסמוך לזירת התאונה הקשה: "במשך דקות ארוכות לא עצרו להגיש עזרה. הנהג הפוגע לא עצר להגיש עזרה. אולי התוצאה היתה שונה, אם היה עוצר". בתאונה נפצעו קל גם שלושת הילדים, שטופלו על ידי צוותי מד"א בזירה ולא נזקקו לפינוי.

זירת התאונה, הערב

הנתונים הכואבים: שתי תאונות פגע וברח ביום

הנהג החשוד, תושב העיר חדרה בשנות ה-60 לחייו, הסגיר עצמו למשטרה לאחר שאתמול המליצו לו החוקרים לעשות זאת, "לפני שהם יגיעו אליו". 

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בכל שנה מתרחשות בממוצע כ-800 תאונות "פגע וברח" - כלומר שתי תאונות פגע וברח ביום, בהם נפגעים כ-1,000 בני אדם. על פי הנתונים, כ-13 בני אדם נהרגים בממוצע בכל שנה בתאונות פגע וברח.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, הצהיר: "תאונות פגע וברח הפכו למכת מדינה. זהו מעשה אנטי מוסרי ואנטי חברתי, כאשר אדם פוגע באדם אחר ומותיר אותו להתבוסס בדמו על הכביש. בתי המשפט מחוייבים להחמיר בעונשם של העבריינים המפקירים ובורחים מזירת האירוע".