לראשונה מאז ניסיון ההתנקשות בחייו: יהודה גליק עלה להר הבית

לאחר שהמשטרה חזרה בה מכתב האישום נגדו - וצו ההרחקה שלו מהאתר הקדוש פקע, שב הבוקר פעיל הימין להר הבית, כשהוא מלווה בשוטרים. "שבתי הביתה, תודה לכל מי שעזר לי", אמר גליק בעודו מבקר במקום - יותר משנה לאחר שניסו להתנקש בחייו על רקע פעילותו

שוב בהר הבית: פעיל הימין יהודה גליק, שנפצע באורח קשה מאוד לפני כשנה לאחר שניסו להתנקש בחייו על רקע פועלו בהר הבית, שב הבוקר (שלישי) להר לאחר שהחלים מפציעתו - ולאחר שתוקף צו ההרחקה מההר שהוצא כנגדו פקע  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גליק הגיע הבוקר להר כשהוא במלווה בשוטרים - ובהתאם לדרישות המשטרה שלא יודיע מראש על עלייתו למקום הקדוש, כשיחד עמו גם אשתו ועורכי דינו שסייעו לו במאבק המשפטי. תמונות מביקורו של גליק על ההר הופצו ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט פלסטיניים.

״בלב מלא תודות לכל שליחיו הנאמנים של הקב"ה אנשי הרפואה, עורכי הדין אביעד ויסולי ויצחק בם, החברים התומכים ומעל כולם אשתי האהובה יפי שבזכותם עברתי את כל המכשולים והאתגרים ושבתי הביתה למרכז העולמי לשלום, מקור האור והטוב של העולם", אמר גליק במהלך שהותו על ההר.

המשטרה חזרה בה מכתב האישום - דרכו של גליק להר נסללה

בסוף השבוע שעבר, הודיעה המשטרה כי  היא חוזרת בה מכתב האישום נגד גליק, שהואשם בתקיפת אישה מוסלמית בהר הבית לפני כשנה וחצי. גליק, שנורה על ידי מתנקש מוסלמי לפני יותר משנה על רקע פעילותו לעידוד עליית יהודים להר, נפצע והחלים, הורחק על ידי המשטרה מהמתחם עד תום המשפט נגדו - ומשהסתיימו ההליכים המשפטיים נגדו, שב הבוקר אל ההר.

גם לאחר ניסיון ההתנקשות בגליק, נותר האיסור על כנו. "עילת המסוכנות לציבור לאחר ניסיון ההתנקשות גוברת, לא קטנה", הסבירה בשעתו נציגת המשטרה בדיון בעניין. לאחר שהמשטרה החליטה לחזור בה מכתב האישום, בוטלה גם ההגבלה על עלייתו להר הבית.