מהומה בכותל: "תגיעו לגיהנום"

לרחבת הכותל המערבי בירושלים הגיעו נשות ארגון "נשות הכותל" כדי להתפלל ולקרוא בספר התורה, ונתקלו בצעקות וקללות מצד גברים חרדים, שבין היתר קראו "תתביישו לכן" ו"אתן מבזים את היהדות"

שוב מהומה ברחבת הכותל: לרחבה בירושלים הגיעו הבוקר (שני) נשים השייכות לארגון "נשות הכותל" כדי להתפלל ולקרוא בתורה. הן נתקלו במספר גברים חרדים שקראו לעברן קריאות מחאה. ברחבי ירושלים אף נתלו מודעות נגד הקמת הרחבה המעורבת החדשה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"תסתלקו מכאן", "תתביישו לכן", "אתן תגיעו לגיהנום", "אתם מבזים את היהדות", נשמעים הגברים צועקים מבעד למחיצת עץ שהוקמה במקום, בתיעוד האירוע. זאת, בעוד הנשים מניחות טליתות ותפילין וקוראות בספר התורה.

פשרה היסטורית? בהנהגת הציבור החרדי ממשיכים להיאבק 

כחודש עבר מאז ההחלטה ההיסטורית של הממשלה להקמת רחבה נוספת בכותל, שתאפשר בין היתר את המשך פעילות ארגון "נשות הכותל", והחלטת בג"ץ לאפשר הטבלה לגיור רפורמי וקונסרבטיבי במקוואות הטהרה הציבוריים. אך ביום חמישי האחרון נדמה היה כי מנהיגי הציבור החרדי החליטו להחריף את מאבקם. בכינוס מיוחד שיזמה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ושל ש"ס, הביעו אי שביעות רצון לנוכח החלטת הממשלה לאשר את הרחבת הכותל לצורך רחבת תפילה משותפת לנשים ולגברים.

"בלב כואב ובדאגה עמוקה לעתידו, שלמותו וייחודו של עם ישראל, באנו להתריע מפני רעת וסכנת הרפורמים, שמעשיהם והנהגתם הינם זיוף מוחלט של יסודות הדת והיהדות", נכתב בהודעה שפרסמה אגודת ישראל לאחר ההתכנסות.

מודעות ברחבי ירושלים

במקביל, גם מועצת גדולי התורה של מפלגת ש"ס בחרה להתייחס לשתי ההכרעות שקידמו את התנועה הרפורמית לקדמת הבמה: "שמענו ותרגז בטננו בדבר מה שמבקשים מחריבי הדת לפרוץ פרצות בחומות היהדות, ולנעוץ ציפורניהם ברחבת הכותל המערבי ובמקוואות הטהרה בטקסיהם התפלים, כאשר כל מטרתם להחליש כוח התורה".

על פי ההודעה, יו"ר המפלגה, שר הפנים אריה דרעי, פנה לחכמי התורה כדי לדעת כיצד לפעול בסוגיה. "הורינו לו לעשות כל שביכולתו ולהפעיל השפעתו להתנגד לדברים בכל תוקף גם בעניין המקוואות וגם בעניין הכותל המערבי", נכתב. "שלא לאפשר שום דריסת רגל של מחריבי הדת התנועות המסוכנות הרפורמים והקונסרבטיבים, וכן לשים עיניו ולבו שלא תהיה בהם שום הכרה רשמית".