שנתיים למותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון: "מעל הכל, הוא היה מנהיג"

אל חוות השקמים הגיעו רבים לחלוק כבוד לראש הממשלה לשעבר שהלך לעולמו לפני כשנתיים. "מרבית שנותיו הוא היה איש שנוי במחלקות, אך כשהסתלק מאיתנו, לא היה כמעט אזרח בישראל שלא נעתקה נשימתו", ספד לו נשיא המדינה ריבלין

זוכרים את אריק: חברים ובני משפחה התאספו היום (שישי) בגבעת הכלניות בחוות השקמים לציון שנתיים למותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל. "אריק היה איש רב ניגודים", ספד לו נשיא המדינה ראובן ריבלין. "רגיש ונוקב, קשוב וחסר סבלנות, פעם תוקפן ופעם מזיל דמעה. היו בו מידה גדולה של חום אנושי ושל הומור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מעל הכל, היה אריק בתכונותיו ובאישיותו - מנהיג", הוסיף ריבלין. "מנהיג בשדה המערכה ובשדות הקרב, שצמח להיות מנהיג מדיני ופוליטי. מנהיג שגם אם חלקת על דרכו ודעותיו, לא יכולת להתעלם מיכולותיו להניע. מרבית שנותיו היה איש שנוי במחלקות, אך כשהסתלק מאיתנו, לא היה כמעט אזרח בישראל שלא נעתקה נשימתו".

גם בנו של שרון, גלעד, ספד לאביו במקום שבו נקבר, לצד אשתו המנוחה. "אימי הייתה כמו עמק פורה ואבי כמו הר", אמר. "העמק וההר שהיו ואינם הם נופים שעברנו בדרך, הם שם ניצבים לתמיד. על האדמה הזו חיו השניים, 16 שנים חלפו אצלה, ואצלו שנתיים. כשמי מילדי שולח לאוויר משפט מושחז, מלא הומור, נהנה מנוף, מצליל, מטעם, או ביד קלה רושם פורטרט על נייר, אני יודע אז לבטח שמשהו מהם נשאר".