רץ מקניה ניצח במרתון תל אביב, צירים רבים בעיר נחסמו

מתוך 40 אלף משתתפים שחצו את רחובות תל אביב במרתון שהתקיים הבוקר, רץ מקניה הגיע ראשון לאחר שעתיים ועשר דקות, אך לא הצליח לשבור את השיא של עצמו. הישראלי הראשון שחצה את קו הסיום עשה זאת חצי שעה לאחר מכן

עשרות אלפים הוזנקו, מנצח אחד חצה את קו הסיום ראשון: 40 אלף רצים השתתפו היום (שישי) במרתון תל אביב - ולאחר כשעתיים, כבר נקבע המנצח. צירי התנועה הרבים שהיו חסומים בעיר נפתחו לתנועה בהדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ריצת ה-42.2 קילומטרים סיים ראשון וויליאם ייגון הקנייתי עם תוצאה של 2:10:51, המחזיק בשיא ריצת מרתון תל אביב וניסה, ללא הצלחה, לשבור אותו גם השנה. הישראלי שהגיע ראשון בריצת המרתון הוא דן אלתרמן, עם תוצאה של 2:40:14.

40 אלף רצים גדשו את רחובות תל אביב

כ-2,500 משתתפי ריצת המרתון המלא הוזנקו כבר בשעה 7:00 וזמן קצר אחריהם הוזנקו גם כ-20 אלף רצי מקצה ה-10 ק"מ. בין משתתפי המרתון ניתן היה למצוא נציגים מכ-60 מדינות שונות, כשגילו של הרץ המבוגר ביותר הוא 92. לרצים במסלולים השונים ממתינות יותר מ-350 אלף מנות מים, כ-40 אלף תפוחים ובננות, 100 אלף תמרים וכ-4,000 שוטרים ומאבטחים שנפרשו לאורך המסלול.

14 ממשתתפי המרתון נזקקו לטיפול רפואי

כוחות מד"א, שהיו פרושים בשטח עם מאות חובשים, פרמדיקים ומגישי עזרה ראשונה העניקו טיפול רפואי בשיתוף עם רופאים ואחיות מבית החולים איכילוב ל- 14 ממשתתפי המרתון שסבלו ממכות חום, תשישות וכאבים בחזה, ולאחר טיפול במקום פונו בהכרה מלאה להמשך בדיקות וטיפול בבתי החולים איכילוב, ולפסון ושיבא בתל השומר.

בנוסף טיפלו צוותי מד"א לאורך המסלולים ובאוהלי המרפאה ברצים שחשו ברע, התייבשו, התעלפו ונחבלו קלות, ולאחר טיפול רפואי במקום לא נזקקו לפינוי ושוחררו.