האם יהודה גליק יוכל לחזור להר הבית?

כבר יותר משנה שליהודה גליק, פעיל הימין המוכר במאבקו למען זכויות יהודים בהר הבית ששרד ניסיון התנקשות, אסור לעלות להר לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת מוסלמית. היום הודיעה המשטרה כי היא חוזרת בה מכתב האישום, וככל הנראה גליק יוכל לחזור ולעלות לאתר הקדוש בקרוב

בקרוב: גליק ישוב להר הבית? (חדשות 2)

המשטרה חזרה בה מכתב האישום נגד פעיל הימין יהודה גליק, שהואשם בתקיפת אישה מוסלמית בהר הבית לפני כשנה וחצי. גליק, שנורה על ידי מתנקש מוסלמי לפני יותר משנה על רקע פעילותו לעידוד עליית יהודים להר, נפצע והחלים, הורחק על ידי המשטרה מהמתחם עד תום המשפט נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באוקטובר 2014 הוגש נגד גליק כתב אישום שייחס לו תקיפה של אישה מוסלמית. לטענת המשטרה גליק דחף את האישה, שנפלה ושברה את ידה. עם זאת, במהלך המשפט התגלה כי המתלוננת, זויה בדראנה, העידה עדות שקר.

גם לאחר ניסיון ההתנקשות בגליק נותר האיסור על כנו. "עילת המסוכנות לציבור לאחר ניסיון ההתנקשות גוברת, לא קטנה", הסבירה בשעתו נציגת המשטרה בדיון בעניין. כעת, לאחר שהמשטרה החליטה לחזור בה מכתב האישום, צפויה גם ההגבלה על עלייתו להר הבית להתבטל והוא יוכל לשוב למתחם אחרי שנה וחצי שהיה מנוע עלייה.

"יש כאן הרבה גורמים שצריכים לעשות חשבון נפש, אבל בעת הזאת אני עדיין לא עוסק בזה אלא בהודיה לה' ולכל שליחיו על סיום תקופה של סיוט, יגון ואנחה", אמר גליק בתגובה להחלטה. "אזרח, שבזמן שהתמודד בטיפול נמרץ במערכה על חייו, נאלץ בו זמנית להיאבק מול מערכת שהייתה אמורה להגן עליו ומוצא אותה מגויסת יד ביד עם הגרועים שבאוייבינו במעשה שהוא כולו טרור משפטי".