הנהגת הציבור החרדי נגד הקמת רחבה נוספת בכותל: "זיוף מוחלט של יסודות הדת והיהדות"

מועצת חכמי התורה של אגודת ישראל וש"ס החליטו לצאת למאבק גלוי נגד החלטת הממשלה ובג"ץ להקים רחבה נוספת בכותל ולאפשר הטבלה לגיור רפורמי וקונסרבטיבי במקוואות הטהרה הציבוריים. "לפעול כדי להעביר את רוע הגזירה", נכתב בהודעה שפרסמו

כחודש עבר מאז ההחלטה ההיסטורית של הממשלה להקמת רחבה נוספת בכותל, שתאפשר בין היתר את המשך פעילות ארגון "נשות הכותל", והחלטת בג"ץ לאפשר הטבלה לגיור רפורמי וקונסרבטיבי במקוואות הטהרה הציבוריים. כעת נראה כי מנהיגי הציבור החרדי החליטו להחריף את מאבקם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכינוס מיוחד שיזמה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ושל ש"ס, הביעו אי שביעות רצון לנוכח החלטת הממשלה לאשר את הרחבת הכותל לצורך רחבת תפילה משותפת לנשים ולגברים, הרחבה המיועדת לזרמים הקונסרבטיבים והרפורמים.

"בלב כואב ובדאגה עמוקה לעתידו, שלמותו וייחודו של עם ישראל, באנו להתריע מפני רעת וסכנת הרפורמים, שמעשיהם והנהגתם הינם זיוף מוחלט של יסודות הדת והיהדות", נכתב בהודעה שפרסמה אגודת ישראל לאחר ההתכנסות.

לדברי מועצת גדולי התורה, מעבר לסכנה בדבר הקמת רחבה נוספת בכותל, ההכרה כי התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית עורכות טקסי גיור "מפילה חללים רבים בתפוצות". פעילותן של התנועות, לשיטתם, הורסת ומדיחה יהודים מיהדותם ובנוסף תהליך הגיור "מוליך שולל את הגויים, כאילו היו ליהודים - וחלילה מלתת להם דריסת-רגל גם כאן בארצנו הקדושה". בעקבות הפעולות האחרונות קוראים הרבנים לציבור מאמיניהם "לפעול, לעשות כל אשר בידו להעביר את רוע הגזירה".

דרעי שאל, מועצת החכמים הנחתה כיצד לפעול

במקביל, גם מועצת גדולי התורה של מפלגת ש"ס בחרה להתייחס לשתי ההכרעות שקידמו את התנועה הרפורמית לקדמת הבמה: "שמענו ותרגז בטננו בדבר מה שמבקשים מחריבי הדת לפרוץ פרצות בחומות היהדות, ולנעוץ ציפורניהם ברחבת הכותל המערבי ובמקוואות הטהרה בטקסיהם התפלים, כאשר כל מטרתם להחליש כוח התורה".

על פי ההודעה, יו"ר המפלגה, שר הפנים אריה דרעי, פנה לחכמי התורה כדי לדעת כיצד לפעול בסוגיה. "הורינו לו לעשות כל שביכולתו ולהפעיל השפעתו להתנגד לדברים בכל תוקף גם בעניין המקוואות וגם בעניין הכותל המערבי", נכתב. "שלא לאפשר שום דריסת רגל של מחריבי הדת התנועות המסוכנות הרפורמים והקונסרבטיבים, וכן לשים עיניו ולבו שלא תהיה בהם שום הכרה רשמית".

עם זאת, למרות המילים החריפות שנכתבו בגנותם של חברי הקהילה הרפורמית והקונסרבטיבית, אין בהודעות הללו שפורסמו שום איום קואליציוני נגד ממשלתו של נתניהו.