אליאב נטמן: "תמיד נרתם לעזרה"

בבית העלמין בכפר עציון הובא למנוחות קצין המילואים אליאב גלמן, שנורה בשוגג ע"י כוחות הביטחון בעת פיגוע הדקירה בצומת גוש עציון. מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה. אחיו ספד לו: "רק באחדות ננצח את המלחמה"

רב סרן אליאב גלמן ז"ל הובא הערב (רביעי) למנוחות בבית העלמין בכפר עציון. מאות קרובי משפחה, חברים ובכירים במערכת הצבאית הגיעו ללוות את גלמן ז"ל, שנהרג היום במהלך ניסיון פיגוע בצומת הגוש, בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה להודות לך שזכיתי להיות לידך כל השנים", ספד לו אחיו הגדול רענן. "הייתה לך תפיסת עולם, משנה סדורה. הופתענו היום אבל לא הוכרענו. רק באחדות ננצח את המלחמה הזאת".
גם חמיו של גלמן ז"ל בנימין שמאי ספד לו: "חתננו האהוב, עניו אבל ראשון שנרתם לעזרה. הספר לא מש מידך. שילבת תורה, צבא ומשפחה. תתפלל על אשתך, בניך, על המשפחה. תתפלל על כלל עם ישראל ועל המנהיגים שה' יתן להם את העוז לא לפחד".

השר זאב אלקין הגיע גם הוא לחלוק כבוד אחרון וספד: "צומת הבנים, צומת הדמים, איזה מחיר שילמנו. הצומת הפך לסמל של האחיזה שלנו בחבל ארץ זה. חזרנו פעם אחר פעם. חיות טרף עם סכינים ביד. מי שעשה את הפיגוע הזה היום הוא מורה. איזה חינוך? זה החינוך שהם נותנים לילדים שלהם - לרצוח".

אליאב ז"ל ואשתו רינת (באדיבות המשפחה)

הותיר אחריו אישה בהריון ושני ילדים (באדיבות המשפחה)


"נמשיך את המפעל שלך", אמר בלוויה ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל. "לא ננוח ולא נפחד להמשיך בצמיחה במקום הזה. נאחז בחרב ונצהיר: גוש עציון לא יפול שנית".

"אדם שקט ומלא עוצמה"

גלמן ז"ל, בן 31 מכרמי צור, נהרג במהלך הפיגוע שאירע היום בצומת גוש עציון, כתוצאה מירי הנטרול שבוצע לעבר המחבל. גלמן, נשוי לרינת הנמצאת בהיריון מתקדם ואב לשני בנים, יאיר ויואב. הוא סיים את שירותו הצבאי בקבע לפני מספר חודשים ובכוונתו היה לפנות לעבודה בתחום הביטחון. בימים האחרונים היה גלמן בשירות מילואים. גלמן הוא גם קרוב משפחתו של רב סרן בניה שראל ז"ל, שנהרג במבצע צוק איתן. "אליאב אדם שקט ומלא עוצמה שנתן רבות מחייו למען העם והארץ", נמסר מטעם היישוב בו התגורר.מחקירת האירוע עולה כי גלמן עמד בצומת גוש עציון עם אדם נוסף לכיוון דרום כשהמחבל הפלסטיני החל לרוץ לעברו. אליאב הבחין בו מתקרב, הסתובב, שלף לעברו את נשקו האישי ולפי עדי ראייה אף הספיק לירות שני כדורים.

נשקו של אליאב ז"ל בזירה (הצלה יו"ש)

מיד לאחר מכן נפגע גלמן בפלג גופו העליון מכדור שנורה לעבר מהחבל על ידי חיילים שעמדו במרחק של כמה עשרות מטרים, והבחינו במחבל רץ לעבר אליאב. הם ירו בו ואחד הכדורים פגע בשוגג באליאב שנפצע אנושות. הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נלחמו הרופאים על חייו במשך שעתיים, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.