חרדים קיצונים מחו, עיריית בית שמש נכנעה

בעקבות קמפיין של הפלג החרדי הקיצוני בבית שמש, החליט ראש העיר משה אבוטבול כי לא ישתתף ביריד שנועד לעודד תעסוקת חרדים ולפתור את המצוקה שנוצרה בעקבות מחסור במקומות עבודה

ראש עיריית בית שמש התקפל תחת לחץ החרדים: בעקבות קמפיין מחאה שהתנהל בעיר נגד יריד תעסוקה שמטרתו לשלב את החרדים בשוק העבודה, החליט הערב (שלישי) ראש העיר משה אבוטבול שלא יגיע לאירוע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת היריד של ארגון מפת"ח, שעוסק בשילוב ובהכוונת חרדים לתעסוקה יחד עם עיריית בית שמש, תוכנן פאנל בהשתתפות אבוטבול וחברי מועצת העיר מהסיעות החרדיות.

בימים האחרונים התנהל קמפיין שהובילו גורמים קיצוניים נגד האירוע, שכלל פשקווילים שנתלו ברחובות, הקלטות טלפוניות ועוד. בנוסף, רבנים בעיר הפעילו לחץ על חברי המועצה בדרישה שיחרימו את האירוע, מה שאכן קרה לבסוף.

"בית שמש בסכנת הכחדה", נשמע אחד הרבנים אומר בהקלטות שהופצו במסגרת הקמפיין. "ארגון מפת"ח כבר הפיל חללים רבים על ידי הכנסת אנשים ונשים לכור ההיתוך של המכללות ומקומות עבודה חילוניים". בהקלטות מזהירים הרבנים מהשתתפות ביריד שיתקיים בעיר.

מטרת היריד לסייע לפתרון מצוקת המחסור במקומות עבודה לחרדים באזור העיר, מהקהילות הוותיקות בעיר ומהתושבים החדשים. "בשונה מערים אחרות, פעילות הארגון בעיר בית שמש נתקלת בהתנגדות מצד אוכלוסיות שונות בעיר שלא מקבלות בעין יפה את פעילותו", אומרים במפת"ח. "אנו מצרים על כך שנבצר מנציגי העירייה להגיע ולקחת חלק ביריד ובכך נמנע מפגש חשוב בין התושבים לנציגים".

מלשכת ראש עיריית בית שמש נמסר: "קידום תעסוקה לתושבי העיר ובכללם בני המגזר החרדי נמצא בקדמת סדר העדיפויות העירוני. רק לאחרונה קיימה העירייה יריד תעסוקה באולם מועצת העיר. לצערנו, היריד המדובר נאסר על ידי רבני העיר, אי לכך פועלת העירייה כתמיד בהידברות ובתיאום. בימים הקרובים יפגיש ראש העיר את מארגני היריד עם רבני העיר על מנת למצוא את הדרכים לשיתוף פעולה לפעילויות הבאות".