"בושה וחרפה לדבר ככה על המפכ"ל!"

המגיש אראל סג"ל, שיצטרף בקרוב לגלי צה"ל, תוקף בחריפות את נורית קנטי - עורכת תכניתו של רזי ברקאי. לאחר שקנטי הגיבה לעקיצת המפכ"ל אלשיך וטענה כי הוא "שומע רדיו במקום לתפוס גנבים", אמר עליה סג"ל ברדיו "גלי ישראל": "השתן עלה לה לראש, בושה וחרפה". קנטי השיבה לו: "זכותו לבקר גיבורים ממנו, וזו גם זכותי"

הסערות בגלי צה"ל נמשכות: אחד מהשינויים האחרונים, עליהם הודיע מנהל התחנה ירון דקל, הוא צירופו הקרוב של העיתונאי אראל סג"ל - המזוהה עם הימין - לשורות התחנה. המהלך עורר בתחילה זעם, במיוחד כאשר הועלתה האפשרות שתכניתו של המגיש רזי ברקאי תקוצץ לטובת סג"ל - השערה שהובילה לאיומי עזיבה מצדו של ברקאי. היום (שלישי) נרשם פרק נוסף בדרמות של תחנת הרדיו הצבאית, כאשר סג"ל - שעדיין מגיש תכנית ברדיו גלי ישראל - תקף את התנהלות אחת מעובדות התחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נורית קנטי, עורכת תכניתו "מה בוער" של רזי ברקאי, הגיבה אתמול לדברי המפכ"ל רוני אלשיך - שטען כי יש הבדל בין האבל של משפחות הקורבנות הישראלים לבין האבל של משפחות המחבלים, בניגוד לעמדה שהשמיע ברקאי בתחנת הרדיו. "כשהמפכ"ל שומע רדיו במקום לתפוס גנבים", כתבה קנטי בעמוד הטוויטר שלה. סג"ל, שבקרוב יעבור לתחנה הצבאית, אמר על תגובתה של קנטי: "בושה וחרפה, השתן עלה לה לראש".

"הביקורת עניינית". נורית קנטי (באדיבות המצולמת)

"היא כולה עורכת של תכנית רדיו. עורכת בתחנה צבאית והיא מדברת ככה על המפכ"ל של המשטרה", הוסיף סג"ל במהלך תכניתו. "השתן עלה לה לראש, יוצא לה מהעיניים ומהאוזניים. היא מדברת נגד המפכ"ל, נגד גיבור ישראל, נגד מי שהיה איש שב"כ שעצר מחבלים ומדבר בפני הורים שכולים. והיא מציבה את המפכ"ל מולה ומול רזי ברקאי".

קנטי: "הביקורת עניינית, לא התנגדתי לקבלתו של סג"ל"

סג"ל הוסיף: "עכשיו היא ככה היא מדברת עליו בשירות תחנה, על המפכ"ל. בושה וחרפה. ומפכ"ל שלא דיבר סתם, מפכ"ל שמדבר עם הורים שכולים, שצריך לכבות את השריפה שהם עשו". סג"ל התייחס גם לצירופו הקרוב לתחנת הרדיו וציין שקנטי התנגדה לקליטתו בתחנת הרדיו: "הגברת היא לא כמוני, אני עדיין לא בשירות תחנה צבאית. אני עדיין לא תחת אחריות. היא עורכת בתחנה צבאית".

קנטי הגיבה בשיחה עם חדשות 2 Online לדבריו של סג"ל: "מעולם לא התנגדתי לצירופו של אראל סג"ל לגלי צה"ל - זאת המצאה. זכותו של סג"ל לומר את דעותיו, גם אם אנו חלוקים על התוכן והסגנון. אני מקווה שגם בגלי צה"ל הוא ימשיך להביע אותן, גם אם לחלק מהמאזינים יהיה קשה לשמוע אותן. זכותו לבקר גיבורים ממנו, וזו גם זכותי כל עוד הביקורת היא עניינית. בשורה התחתונה, אני שמחה שהמפכ"ל מאזין ל'מה בוער' ושמחה שגם לסג"ל יהיה זמן להאזין לתכנית בכל יום בין השעות 09:00-11:00".

המפכ"ל רוני אלשיך (הדס פרוש, פלאש 90)

קודם לכן ניסתה קנטי להבהיר את דבריה בציוצים נוספים: "ברמה הפופולרית ביותר שמחתי שהמפכ"ל מגיב לנאמר בתכנית מסיבות מובנות. לא חושבת שנכון למפקד הארגון החשוב ובמצבו הבעייתי להגיב לדברים בכלל. עם זאת הציוץ נשלח בהומור ואם לפעמים איני מצחיקה אני מצטערת על כך. אין בו שום כוונה לזלזל בלובש מדים כזה או אחר אך אמשיך לבקר". קנטי הוסיפה כי "כשהרמטכ"ל מדגיש נהלי פתיחה באש זה לגמרי צבא - זו לא פוליטיקה. כשהמפכ"ל מתייחס לדיון שהתקיים בשבועיים האחרונים ונצבע בפוליטיקה זה אחר".

בנאום בכנס של ארגון "יד לבנים" באילת, מול קהל של משפחות שכולות, אמר אתמול אלשיך - בתגובה לדבריו של רזי ברקאי - כי "דומה שבעוד אנו בחרנו לקדש את החיים, לתת להם משמעות, להרים על נס את התרומה של הקורבנות לחברה הישראלית ואת המורשת שהם השאירו לנו לנצח - אויבינו בחרו לקדש את המוות".

"אי אפשר שלא לחוש את ההבדל בין השכול שאנו מלווים ופוגשים במבט שלכם ובין זה שאנו פוגשים בשנים האחרונות באינטנסיביות בעיני חלק משכנינו", המשיך המפכ"ל. "המסר הסמוי שלהם הוא שאין שום חשיבות לחיים וכי בלחיצת כפתור או שליפת סכין אפשר לעבור לעולם טוב יותר ולהיפטר מהאתגרים של העולם הזה. זה בעיני אנטי-תזה לערכים של החברה הישראלית".

ברקאי הצליח לאחרונה להרגיז לא מעט אנשים, בשל ההשוואה שערך בין אבלן של המשפחות השכולות לזה של משפחות המחבלים, ואף התעמת עם אביו של קצין צה"ל הדר גולדין ז"ל שנהרג בצוק איתן. לאחר מכן אמר כי הוא מצטער אם מישהו נפגע מדבריו, אך הדגיש כי הוא עומד מאחוריהם: "אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד שאני חוזר בי. אני מחבק את כל המשפחות השכולות בלי הבדלי צבע ופוליטיקה", אמר ברקאי. "השכול הוא גם כאן וגם מעבר לגדר. הרגשות של הורים שכולים כאן ושם אינם ניתנים למדידה".