זינוק באלימות נגד הקהילה הגאה

דוח מיוחד של האגודה למען הלהט"ב חושף את נתוני האלימות, האפליה והשנאה כלפי הקהילה הגאה. לפי הדוח חלה עלייה משמעותית באירועי השנאה כלפי להט"ב, בעיקר בין עמודי הרשתות החברתיות

מבדיקה מיוחדת שנערכה לקראת יום הגאווה בכנסת שיחול מחר (שלישי), עולה כי בשנת 2015 חלה עלייה של כ-80% במספר המקרים המתועדים של התבטאויות ומעשים המכוונים נגד הקהילה הגאה - כך על פי דוח של האגודה למען הלהט"ב.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז חודש אוגוסט האחרון התקבלו במרכז הדיווח ע"ש ניר כץ 276 דיווחים על אירועי אלימות, אפליה או שנאה כלפי הקהילה הגאה. כמות זו גדולה מכמות הפניות אשר הגיעו בכל תקופת הדוח הקודם ומשקפת עלייה של מעל 100% בנפח הדיווחים למרכז ניר כץ.

מתוך המקרים, 13% עוסקים בקהילה הטרנסג'נדרית. על פי הדוח חלק מאותם אירועים כוללים מקרה של תקיפה פיזית חמורה ע"י מספר תוקפים בתל אביב. 7% מהפונים הן נשים לסביות.

המתח וההקצנה בשיח החברתי במדינת ישראל מוצא ביטוי גם בגילויי שנאה ברשת. בדיקות האגודה למען הלהט"ב, בשיתוף מרכז ניר כץ וחברת ניטור הרשת "ויגו", מצאו כי אירועי אפליה, שנאה, הטרדה ואף אלימות נגד הקהילה הגאה נפוצים בעיקר במרחב הווירטואלי, ברשתות חברתיות ובזירה התקשורתית.

במהלך חודש ינואר 2016 אותרו 6,836 פוסטים שליליים כנגד להט"ב, רובו המכריע של הפוסטים מופיע בפייסבוק.