פרסום ראשון: בנו של הרב עובדיה חייב מס בשווי 19 מיליון שקלים

רשות המסים דורשת מהרב משה יוסף תשלום מס בהיקיפים של מיליונים במסגרת פעילות בד"ץ יוסף. במשפחת יוסף טוענים כי דרישת התשלום, שמעידה על הכנסות של עשרות מיליונים, מגיעה בעקבות פעילות צדקה של בד"ץ בית יוסף שאינה מחויבת במס

הרב עובדיה יוסף ז"ל

מנהיגהּ המנוח של ש"ס, הרב עובדיה יוסף ז"ל, חי כל ימיו בצניעות. עם זאת לפי רשויות המס, המשפחה שלו הפכה לאימפריה בסדר גודל טייקוני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר הגיעה לביתו של הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה, שומה אדירה ממס ההכנסה על סך 19 מיליון שקלים. הסכום הזה משקף הכנסות בסכומים של עשרות מיליונים ואף יותר.

חיוב שכזה פירושו שרשות המסים מחשיבה את הונו של הרב משה יוסף כבעל הון בהיקיפים טייקוניים, ככל הנראה מפעילות הבד"ץ על בית יוסף בה הוא בעל השליטה.

כעת מתחילות מחלוקות: עורך דינו של משה יוסף טוען שמדובר בפעילות של גמ"ח (גמילות חסדים) ללא רווח, שנוסדה על ידי הרב עובדיה ונוהלה ע"י בנו. "מעוטי יכולת רבים נהנו מהפעילות הצדקה הזו והיא אינה מחויבת במס על פי חוק ולכן לא מוסתה על ידי רשות המסים", מסר.

הרב משה יוסף (פלאש 90)

"הסכום המדובר הוא כלל מחזור ההלוואות בגמ"ח ואנו מאמינים שדרישת התשלום תתבטל", הוסיף עורך הדין. ברשות המסים מתעקשים על התשלום ובמקביל החל הליך אזרחי.

מלבד פרשת המס, ישנו סכסוך ירושה יצרי מאוד בשנתיים האחרונות בתוך משפחת יוסף. בית הרב צפוי להירכש בסכום עתק של 11 מיליון שקלים ע"י הזוג, בסכומים שדי רחוקים מעולם המושגים של מצביעי ש"ס. הטענה של גורמים במשפחת יוסף הינה שהכסף הזה יגיע אף הוא מתרומות.