צפו: ה"קמע" בפעולה - רק בת 11

כבר שבע שנים שהילדה הזו מתייצבת באולמות הכדורסל והולכת באש ובמים אחרי הקבוצה שלה. אבל מאי יולזרי היא לא עוד אוהדת שרופה, היא מנהיגת האוהדים. היא מתחילה בקריאות עידוד, ממשיכה בקפיצות ומסיימת בשאגות - ואחריה כל הקהל. כך זה נראה במגרש

כל מי שמגיע למשחק כדורסל או פוטבול בחו"ל מכיר את זה – בזמן המחצית או ברגע הניצחון מגיע ה"קמע" של הקבוצה. בדרך כלל זו תהיה דמות מחופשת או בובה ענקית שתסחף אחריה את הקהל בשירה ובעידוד. בישראל תרבות "הקמעות" בספורט לא כל כך נפוצה, אבל דווקא קבוצת הכדורסל "הפועל רמת גן" היא סוג של פורצת דרך בתחום, והנשק הסודי שלה הוא מאי יולזרי, אותה פגשנו לריאיון ל"מהדורה הצעירה". בסך הכל ילדה בת ה-11, אבל סוגרת כבר 7 שנים על הקווים במגרש.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאורך 40 דקות של משחק (לא כולל הארכה) מאי, שנמצאת על הפרקט, לא נחה לרגע. היא מעודדת את הקבוצה בשאגות ובשירים, קופצת, וכששחקני הקבוצה היריבה מגיעים לקליעות עונשין היא דואגת לעשות הכל כדי שיחמיצו.

כמו מנצחת על תזמורת. מאי יולזרי (באדיבות המשפחה)

אבל כל אלה הם רק החימום למופע האמיתי שלה, זה שמגיע בדרך כלל בסוף הרבע השלישי של המשחק או ברגע הניצחון. אז מאי מדלגת על הכתפיים של אחד השחקנים ומפעילה את הקהל ממש כמו מנצחת על תזמורת. זה מתחיל בשאגה אחת של מאי שמפלחת את האולם: "יאללה הפועל!", ממשיך כשהקהל עונה לה בהרמוניה מושלמת ומסתיים רק כשכולם כבר צרודים.

"יום אחרי המשחקים אני הולכת לבית הספר ומראה לחברים שלי את הסרטונים מהמשחק", היא מספרת. "יש כמה אוהדי הפועל בכיתה שלי". אביב, אביה של מאי, תומך בה לחלוטין. "היא נולדה לזה, היא נולדה עם כדור", הוא אומר.
 
ואם כל זה קורה עוד לפני שחגגה בת מצווה, אולי בעוד שנתיים-שלוש הפועל רמת גן תגיע לליגת העל בזכותה.