טרגדיה בדרום הר חברון: תינוק כבן שנה טבע למוות בדלי מים

אנשי ההצלה נקראו לטפל בפעוט בן שנה ושלושה חודשים שטבע בתוך דלי מים ביישוב שמעה שבמועצת הר חברון. הפרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו, ובנושא נפתחה חקירה

טרגדיה בדרום: תינוק טבע למוות

תינוק כבן שנה ושלושה חודשים טבע היום (שישי) למוות ביישוב שמעה בדרום הר חברון. פרמדיקים של מד"א ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך לצערם נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי ההצלה שנקראו לטפל באירוע מצאו תינוק כבן שנה כשהוא מחוסר הכרה. מבדיקה ראשונית עלה כי הוא טבע וחמצן לא הגיע למוחו לפרק זמן ממושך. תחילה חשבו הפרמדיקים כי הוא טבע באמבטיה, אך לאחר מכן התברר כי ככל הנראה טבע בדלי מים.

"מדובר בטרגדיה קשה, מחוץ לבית ראינו את התינוק כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק", סיפר פרמדיק מד"א אלישיב אמיתי המתגורר בישוב סמוך וטיפל בפעוט. "מתנדבת מד"א מהיישוב התחילה בפעולות החייאה בסיסיות ומייד הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים. בהמשך ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות בסייוע רופא ילדים מיישוב סמוך, אך לאחר מאמצים רבים נאלצנו לקבוע את מותו".

מאז 2008 - 123 ילדים טבעו למוות

כוחות משטרת מחוז ש"י שהגיעו למקום בעקבות הקריאה שקיבלו דיווחו כי הבחינו בתינוק, שפלג גופו העליון בתוך דלי מים. בנושא נפתחה חקירה, ובשלב זה אין חשד לאירוע פלילי. דובר מועצת הר חברון מסר כי צוותי הרווחה של היישוב הגיעו לבית המשפחה.

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי ב-2015 מתו 15 ילדים עקב טביעה, וכי מאז 2008 מתו 123 ילדים בישראל עקב טביעה, 40% מהם עקב טביעה בים. "תינוקות ופעוטות ילדים עלולים לטבוע גם במים שגובהם אינו עולה על 5 סנטימטרים", אמרה מנכ"לית "בטרם" אורלי סילבינגר. "פעוט המתכופף מעל מקור מים, אפילו דלי, עלול להתהפך וליפול לתוכו. ילד בגיל זה אינו יכול לחלץ עצמו ממצב זה בשל מגבלות התפתחותיות".