סמ"ר טוביה ינאי ויסמן נרצח בפיגוע בבנימין

מספר שעות לאחר הפיגוע בסניף "רמי לוי" בשער בנימין, הותר לפרסום כי סמל ראשון ויסמן הוא הנרצח באירוע הקשה. הלוייתו של ויסמן, לוחם בחטיבת הנח"ל, תקיים מחר ב-08:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. הוא הותיר אחריו אישה ותינוקת בת 4 חודשים

טוביה ינאי ויסמן ז"ל (פייסבוק)

סמל ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל (21) הוא הנרצח בפיגוע הדקירה בסניף "רמי לוי" בשער בנימין, כך הותר אמש (חמישי) לפרסום. הלווייתו תקיים מחר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים בשעה 08:00.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ויסמן, לוחם בחטיבת הנח"ל, נדקר בידי שני מחבלים שנכנסו לסניף הקניות בשעות הערב. פראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים. בבית החולים הידרדר מצבו של ינאי, ולמרות המאמצים לייצבו - הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

ויסמן, תושב מעלה מכמש שבמדבר אדומים, למד בתיכון בירושלים ובמכינה קדם צבאית בכפר אלדד שבגוש עציון. הוא התגייס לשירות צבאי בחטיבת נח"ל, ובמהלכו התחתן. מלבד רעייתו, ויסמן הותיר אחריו זוג הורים, שלושה אחים ותינוקת בת ארבעה חודשים. 

הפיגוע בבנימין: חשד לכשל באבטחת הסניף

בפיגוע שהתרחש במרכול נפצע גם גבר בן 36 שפונה במצב בינוני לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. הפיגוע התרחש לאחר ששני מחבלים חמושים בסכינים התנפלו על השניים ודקרו אותם. לאחר הדקירה, קונים שהיו בסניף התאספו עם עגלותיהם סביב המחבלים עד שאזרח חמוש הגיב במהירות להתרחשות ופתח באש לעברם. כעבור זמן קצר התערבו גם אנשי כוחות הביטחון.

חשד לכשל באבטחה, סניף רמי לוי (רויטרס)

מחקירה ראשונית בזירת האירוע עולה כי המחבלים הצליחו להיכנס לסניף, כשהם חמושים בסכין, על אף שבכניסה הוצב מאבטח. בעקבות הממצאים הללו, במשטרה זימנו את בעלי הרשת רמי לוי או בכיר מטעמו לשימוע ביום ראשון הקרוב, זאת לקראת סגירה אפשרית של הסניף בשל כשל אבטחתי.