קצין משטרה בכיר: "אלהרר צריכה אשפוז, ברקאי זבל"

שיטוט בדף הפייסבוק של סגן ניצב מאיר נמיר, מפקד יחידת הסיור המיוחדת של משטרת ירושלים, מגלה שיש לו נטייה להביע דעות חריפות ושנויות במחלוקת בציבור. הוא נוהג להתבטא באופן בוטה נגד שרים וחברי כנסת, שופטים ועיתונאים. במשטרה אומרים: "התבטאויותיו הועברו לבדיקה"

סגן ניצב מאיר נמיר הוא קצין משטרה בכיר ומוערך שמשמש בתפקיד הרגיש של מפקד יס"מ ירושלים. שיטוט בדף הפייסבוק הפרטי שלו מגלה שהקצין, שאמור בין היתר לשמור על איפוק וריסון, מרשה לעצמו להתבטא בחופשיות ובחריפות כלפי שופטים, שרים, חברי כנסת, מפלגות ואנשי תקשורת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כך למשל כתב על חבר הכנסת אחמד טיבי: "איש קטן, תעמולן צבוע. אותי יותר מפליא איך הוא יושב בכנסת ישראל". את שדרן הרדיו רזי ברקאי כינה "זבל, חלאה". גם את שרת החוץ של האיחוד האירופי מוגריני סגן ניצב נמיר לא ממש אוהב: "הזבל הזאת כמו נאצית שונאת ישראל".

(פייסבוק)

על ועידת מפלגת העבודה כתב: "לא ראיתי דבר כזה, הם מוכנים לשנות אידיאולוגיה, העיקר שיתפסו את רסן השלטון. חבורת אפסים, תמשיכו בדרך שלכם לגיהינום". את היועץ המשפטי לממשלה בזמנו, היום שופט העליון מני מזוז, סגן ניצב נמיר לא מעריך במיוחד. בזלזול כתב: "אלה מנהלים את המדינה". על חברת הכנסת קארין אלהרר כתב: "צריכה אשפוז, אבל בישראל היא מחוקקת".

(פייסבוק)

ומה יש לסגן ניצב נמיר לומר לנו? "אין לי עניין ב... זה דברים פרטיים שלי", הוא אומר. "חברים שלי. זה דברים אישיים שלי". בין חבריו בפייסבוק נמנים קצינים בכירים במשטרה, כולל מפכ"ל לשעבר ושלושה ניצבים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ההתבטאויות של הקצין הועברו לבדיקה ולגיבוש המלצה אם נכון לנקוט צעדים מנהליים או פיקודיים נגדו".