המשטרה תכשיר חוקרים ייעודיים לטיפול בעבירות מין

ועדת החוקה של הכנסת התכנסה על מנת לדון בעדויות הקשות שמעלים נפגעי התקיפה המינית שמדברים על "אונס נוסף" ואטימות של המערכת. כבר בתחילת הדיון, נציג המשטרה הודיע כי בארגון לקחו לתשומת הלב את התלונות והחליטו להכשיר חוקרים ייעודיים לטיפול בנפגעות ונפגעי העבירות

המשטרה משנה גישה בטיפול בעבירות מין

המשטרה תכשיר לראשונה חוקרים מיוחדים שיעסקו בטיפול בעבירות מין בלבד, כך הודיע היום (שלישי) סנ"צ מאיר ברקוביץ, רמ"ד נפגעי עבירה במשטרה. משמעות ההחלטה: הפיכת תחום חקר עבירות המין למקצוע בפני עצמו, בדומה לאופן בו פועלים חוקרי אלימות במשפחה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ועדת החוקה של הכנסת דנה בהצעה להכשיר שוטרים וחוקרים ייעודיים לטיפול בעבירות מין, לנוכח התלונות של הנפגעים והנגפעות על הטיפול הלוקה של החוקרים. סנ"צ מאיר ברקוביץ', הקדים את חברי הכנסת והודיע כי בארגון החליטו כבר לבצע את המהלך. "אני שמח להודיע שההחלטה התקבלה ובעוד מספר שבועות נכשיר חוקרים ייעודיים בתחום עבירות המין", אמר סנ"צ ברקוביץ'.

יוזמת הדיון בוועדת החוקה, חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) ועו"ד ליאת קליין מאיגוד מרכזי הסיוע בירכו על היוזמה, אך הצביעו על לוקות דומה שקיימת בטיפול גם במערכת המשפט.

"אמירה של שופט בבית המשפט המחוזי: 'יש בנות שנהנות מאונס' או שופטת שאומרת כי 'התגובה הטבעית של אישה שנאנסת היא להתלונן במשטרה', מצביעה על אי הבנה מוחלטת של מאפייני הפגיעה המינית", טענו השתיים.

עו"ד ברק לייזר, היועץ המשפטי למערכת בתי המשפט השיב: "בבתי המשפט מתנהלים עשרות אלפי תיקים בשנה, 2,000 עברייני מין נשפטים ו- 700 מורשעים - העדויות אינן מצביעות על תופעה או מגמה". עו"ד לייזר הוסיף כי מקרים אלו נבדקים ומטופלים.