השייח' ראאד סלאח שובת רעב: "מזדהה עם אל-קיק"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית הודיע כי הוא מצטרף לשביתת הרעב בה פתח העיתונאי הפלסטיני מוחמד אל-קיק שנעצר לפני כשלושה חודשים. לדבריו, לשביתה יצטרף גם ח"כ לשעבר מוחמד ברכה, העומד בראש ועדת המעקב של ערביי ישראל. הפרקליטות: אם מצבו של אל-קיק ידרדר, ייתכן שיוזן בכפייה

מצטרף לשביתת הרעב. ראאד סלאח

מנהיג הזרוע הצפונית של התנועה האסלאמית השייח' ראאד סלאח, הודיע הערב (שלישי) כי פתח בשביתת רעב לאות הזדהות עם העיתונאי מוחמד אל-קיק ששובת רעב כבר כמעט שלושה חודשים. בריאיון לרשת אל-ג'זירה אמר השייח' סלאח כי מחר צפוי להצטרף אליו לשביתה גם חבר הכנסת לשעבר מוחמד בראכה, העומד בראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, וכן שני פעילים נוספים מתנועת "בני הכפר".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתונאי מוחמד אל-קיק שוהה בבית החולים העמק בעפולה לאחר שחלה הדרדרות חמורה במצבו. מחוץ לחדרו מוצב באופן קבוע כוח יס"מ ששומר על הדלת מפני כניסה של עשרות בני אדם המזדהים עם שביתתו ומגיעים בכל יום לבית החולים. בשעות הערב החליטו השוטרים שלא לאפשר את ההתגודדות מחוץ לדלת והודיעו למבקרים כי עליהם לפנות את המקום, או שיפונו בכוח.

עשרות מפגינים לאות הזדהות עם אל קיק

מוקדם יותר היום נערך דיון נוסף בענייניו של העיתונאי בבית המשפט העליון שם הוצע לבאי כוחו הסדר לפיו ישהה בבית חולים במזרח ירושלים או בכל בית חולים אחר במדינת ישראל. אנשיו של אל-קיק סירבו להצעה זו ודרשו כי יטופל אך ורק בבית חולים של הרשות הפלסטינית. השופטים הוסיפו והבהירו לעורכי דינו כי מצבו של אל-קיק ידרדר לכדי סכנת חיים, ייתכן והוא יוזן בכפייה.

"חלה הדרדרות חמורה במצבו" (דף הפיסבוק של ח"כ טיבי)

"אף שאיננו מאחלים חלילה לעותר להגיע למצב שבו יינתן לו טיפול רפואי לפי שיקול דעת הרופאים אף שסירב עד כה - כמובן הדבר יתכן לפי ההתפתחויות", אמרו אנשי הפרקליטות.

נגד אל קיק בן ה-33, שנעצר בחודש נובמבר בחשד לעבירות ביטחוניות, לא הוגש עד כה כתב אישום - והוא החל בשביתת רעב במחאה על המעצר. ביום שישי האחרון ארגנה ועדת המעקב של ערביי ישראל תפילת יום השישי בכניסה לבית החולים. השייח' ראאד סלאח נשא דרשה ואמר: "ממשלת ישראל תהיה אחראית לכל הידרדרות בבריאותו של אל-קיק".