זעם במחנה הציוני: "לנקוט הליכים נגד הרבצ"ר פרץ"‎

התיעוד שנחשף בחדשות 2, בו נראה תא"ל רפי פרץ רוקד עם הרב שפירא - מחבר הספר "תורת המלך" - עורר מחאה והוביל לקריאה לצעד משמעתי נגד הרבצ"ר. ח"כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני פנה לרמטכ"ל וטען: "פרץ מעניק גושפנקא ותמיכה לאדם שחותר תחת שלטון החוק, כשהרבצ"ר מייצג את צה"ל הוא מפסיק להיות אדם פרטי"

הרב הראשי של צה"ל מעורר מחלוקת - ובמחנה הציוני קוראים לצבא לנקוט נגדו בצעדים חמורים: אתמול (ראשון) פרסם לראשונה כתבנו יאיר שרקי סרטון, בו נראה תא"ל רפי פרץ כשהוא רוקד עם הרב איציק שפירא, מחבר הספר השנוי במחלוקת "תורת המלך". התמונות, שצולמו בחתונה שנערכה בשבוע שעבר, עוררו זעם - וח"כ עמר בר-לב ממפלגת העבודה פנה היום לרמטכ"ל איזנקוט על מנת שיפעל בדחיפות נגד הרב הראשי לצה"ל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרב הצבאי לצה"ל הגיע לחתונה לבוש מדי צה"ל ובכך הוא מייצג את צה"ל ומפסיק להיות אדם פרטי", כתב בר-לב, חבר ועדת חוץ וביטחון מטעם המפלגה הגדולה באופוזיציה. בר-לב הוסיף כי הספר "תורת המלך" הוא "ספר אלים וגזעני שגונה על ידי גורמים מכל הקשת הפוליטית והחברתית במדינת ישראל. בספר מפורטת קריאה מפורשת לאלימות והסתה גלויה"

פנה לרמטכ"ל במכתב דחוף. בר-לב (יח"צ)

"מעשה חמור מאין כמותו"

במהלך הריקוד שתועד בעדשת המצלמה נראה פרץ כשהוא חובש על ראשו את כובעו של הרב שפירא, והרב שפירא רוקד כשלראשו הכומתה של הרב הראשי וברקע מתנגנים שירי חג הפורים. שפירא, מראשי ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, נחשב לאחד הרבנים הבולטים בימין הקיצוני והוא נחקר בעבר בחשד להסתה. החתונה נערכה באולם "שירת ירושלים", אותו האולם בו נערכה "חתונת השנאה".

על החלפת הכובעים והכומתות בין שפירא לפרץ כתב בר-לב:  "תא"ל פרץ מעניק בכך גושפנקא ותמיכה סמלית בשם צה"ל לאדם שחתר תחת שלטון החוק וודאי לא יכול להיות מזוהה עם ערכי צה"ל". בר-לב הדגיש כי "על אף שמחבר הספר לא הועמד לדין פלילי, הרי קיים קונצנזוס ערכי וחברתי שלספר כמו תורת המלך אין מקום בארון הספרים הישראלי והיהודי". בסיום פנייתו ביקש בר-לב מאיזנקוט "לנקוט בהליכים אותם תראה לנכון כנגד הרב הראשי לצה"ל.‎

חברת כנסת נוספת מהמחנה הציוני, ח"כ איילת נחמיאס ורבין, צייצה בעמוד הטוויטר שלה כי היא פנתה הערב לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון בעקבות הפרסום בחדשות 2 וכי יעלון השיב לה שהנושא בבדיקה.

בתזמורת סיפרו כי בעל האולם ניגש אליהם בתחילת האירוע, ואסר לשיר את השיר "זכרני נא", שעמד בעבר במרכז ריקוד השנאה בו נופפו המשתתפים בנשקים ודקרו את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה. מצה"ל נמסר אתמול בתגובה: "הרבצ"ר הגיע לחגוג עם משפחת החתן שאביו שירת עד לא מכבר כרב בצה"ל".