אגד: הנהג ריצה את עונשו כחוק‎

בחברה התייחסו לטענות בנוגע לחזרתו לעבודה של חיים ביטון, נהג האוטובוס שגרם אמש לתאונה בכביש 1, למרות שהיה מעורב בתאונה אחרת בנסיבות דומות ב-2014. ב"אגד" מבהירים כי הוא "נהג באוטובוס באופן חוקי"‎

זירת התאונה, אתמול

למרות התוצאות הקשות והחשד לשיבוש ראיות, בחברת אגד שוללים כל קשר בין עברו הבעייתי של הנהג חיים ביטון, החשוד בגרימת מותם ברשלנות של שישה מנוסעי קו 402, לבין התוצאות הקשות בתאונה שאירעה אמש בכביש 1. במענה לפניית חדשות 2 Online בנוגע לתאונה דומה בה הורשע ביטון לפני כשנה, השיבו בחברה: "הנהג נהג באוטובוס באופן חוקי, הגם שהוא היה מעורב בתאונה קשה ומצערת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על האפשרות לפיה ייתכן וישנה אחריות על הממונים באגד למנוע את חזרתו לתפקיד, השיבו בחברה כי "בכל מקרה במדינת ישראל כשנהג רכב ציבורי נאשם ומורשע בעבירת תנועה מוטל עליו גזר דין אותו הוא נושא כחוק".

"בגמר ריצוי העונש רישיונו מושב לו והוא רשאי לנהוג על פי חוקי מדינת ישראל", הוסיפו בחברה. "אנו מנועים מלהגיב אודות תאונת הדרכים הקשה והקטלנית הזו מתוך חשש של שיבוש מהלכי חקירה של משטרת התנועה", ציינו באגד. "עם סיומה של החקירה והגשת כתב אישום כנגד נהג האוטובוס, נוכל להתייחס לנושא".

ביטון בבית המשפט, היום (מרים אלסטר)

ביטון היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו, 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש והמקרה הסתיים במספר פצועים. ביטון הורשע אז באחריות לגרימת התאונה.

בעקבות התאונה החליטו באגד שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים. הוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב לנהוג בכביש ירושלים-תל אביב. יתכן שהמשטרה תבדוק אם ישנה אחריות שיוכית לגורמים באגד בעקבות החזרתו של הנהג לקו הבינעירוני.

בתוך כך, המשטרה ממשיכה בחקירת התאונה הקטלנית. בדיון בבית הדין לתעבורה טענה כי נהג האוטובוס שהתנגש במשאית שעמדה בצד הכביש חשוד גם בשיבוש הליכי חקירה. בדיון שנערך הבוקר (שני) בבית הדין לתעבורה בירושלים בהארכת מעצרו של ביטון, טען נציג המשטרה כי לפי החשד הוא ניסה להוציא את מכשיר הטכוגרף (ה"קופסה השחורה") מתוך האוטובוס לאחר התאונה.

נהג האוטובוס נעצר בשעות הבוקר המוקדמות בחשד לגרימת מוות ברשלנות. הוא הועבר להמשך חקירה ולאחר מכן הובא לדיון בבית הדין לתעבורה, שם הוארך מעצרו בשלושה ימים נוספים. נהג המשאית בה התנגש האוטובוס שוחרר בערבות ויגיע לקצין לפסילת רישיון ל-90 יום.

מהחקירה הראשונית עולה שנהג האוטובוס סטה מהנתיב כ-4 דקות אחרי שהמשאית עצרה בצד הדרך בגלל דליפת שמן. עוד עולה כי ככל הנראה הסטיה נגרמה מהיסח דעת. במשטרה מציינים כי ייתכן שהנהג השתמש בטלפון הסלולרי לפני ההתנגשות. המשטרה תבצע מחקרי תקשורת כדי לבחון את השימוש שלו בטלפון ברגע התאונה. "נהג אוטובוס זיהה את הסטייה וברגע האחרון הסית את האוטובוס כך שכל החלק הימני האחורי נפגע", ציין קצין במשטרת התנועה.