נהג האוטובוס התנגש בעבר במשאית‎, באגד אסרו עליו לנהוג בנסיעות בינעירוניות

פרסום ראשון: מחקירת התאונה הקטלנית בכביש 1 עולה כי נהג קו 402 היה מעורב בתאונה דומה. באגד אסרו עליו לנהוג בנסיעות בינעירוניות. בין ההרוגים בתאונה: ישראל וינברג (26) ויעקב מאיר חשין (27) מירושלים‎

מחקירת התאונה הקטלנית בכביש 1 עולה כי נהג האוטובוס שהתנגש הערב (ראשון) במשאית, היה מעורב בתאונה אחרת שהתרחשה לפני מספר שנים בזמן שנהג באותו קו 402 בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. במקביל הותרו לפרסום שמותיהם של שניים מההרוגים בתאונה: ישראל וינברג (26) ויעקב מאיר חשין (27), שניהם מירושלים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בתאונה שהתרחשה בעבר, פגע האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש, והמקרה הסתיים במספר פצועים. בעקבות התאונה ב"אגד" החליטו שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים והוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב הנהג לנסוע בכביש ירושלים-תל אביב.

אזרח שנוהג לנסוע באופן קבוע בקו 402 סיפר כי מדובר בנהג מועד, שעובר על כללי הבטיחות במהלך הנסיעה. לדברי האזרח, מדובר בעבירות הקשורות לשמירה על מהירות הנסיעה, שמירת מרחק, וכן שמירה על ריכוז ותשומת לב למתרחש בכביש. לדברי הנוסע, תאונה מהסוג שהתרחש היום, הייתה רק שאלה של זמן. 

נהג האוטובוס שב רק לאחרונה לכביש 1 (פלאש 90)

על רקע הדברים הללו, שחזרו חוקרי אגף התנועה במשטרה את התאונה עם נהג האוטובוס בכביש 1, בין מחלף לטרון למחלף ענבה. בתאונה הקטלנית נהרגו 6 בני אדם ו-11 נפצעו בהתנגשות המשאית לאוטובוס שעשה את דרכו מירושלים לבני ברק. בשיחה עם חדשות 2 Online שחזר ינון יזדי, אחד מנוסעי האוטובוס שנפצע, את רגעי התאונה המחרידה.

"הייתי בדרך מירושלים לבני ברק ולא הייתי ממש מפוקס, כשפתאום שמעתי את הזגוגית מתנפצת", סיפר. "בהתחלה חשבתי שהנהג נכנס קצת במעקה ההפרדה, אבל פתאום ראיתי את הספסלים שלידי עפים. באתי לקום והרגשתי שכל הפנים שלי עם זכוכיות".

נוסע בקו 402: "רק שאלה של זמן" (פלאש 90)

"אנשים צעקו הצילו מבין הספסלים"

"אחרי שקמתי ועמדתי לצאת שמעתי מישהו מתחת לספסל צועק לי 'הצילו, הצילו'", המשיך יזדי. "הרמתי את הספסל וראיתי אדם מכוסה בדם שאמר לי שאשתו בין הספסלים. אף אחד לא הבין מה קרה. כולם צרחו, היו שם מראות מאוד לא נעימים".

יזדי, תושב ירושלים בן 22, ישב בספסל הרביעי מאחורי הנהג בזמן התאונה הקשה. "ברוך השם שלא נסעתי עם אף אחד", הוא אומר. יזדי נפצע באורח קל בתאונה ואושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.

"הזגוגיות התנפצו": עד ראייה משחזר (דוברות איחוד הצלה)

בידי המשטרה הטכוגרף הדיגיטלי (הקופסה שחורה), הן של המשאית והן של האוטובוס. מחר בבוקר הממצאים ייבדקו לעומק בכדי ללמוד על נסיבות התאונה. נקודת המוצא במשטרה היא שהעובדה שהמשאית עמדה בצד הדרך היא שגרמה לתאונה הקשה, אך נבדקת גם האפשרות שנהג האוטובוס לא גילה ערנות מספקת ולא הבחין בזמן במשאית.