התאונה בכביש 1: "ספסלים עפו, נוסעים צרחו"

ינון יזדי מירושלים נסע בקו 402 בדרך לבני ברק. לפני מחלף ענבה בכביש 1 הנסיעה השלווה הפכה לזירת אסון. "אף אחד לא הבין מה קרה", שיחזר בשיחה עם חדשות 2 Online, "אנשים היו מתחת לספסלים". האזינו לעדות

צוות חקירה מיוחד של משטרת ישראל ממשיך לחקור הערב (ראשון) את הנסיבות שהובילו לתאונה הקטלנית בכביש 1, בין מחלף לטרון למחלף ענבה. 6 בני אדם נהרגו ו-12 נפצעו בהתנגשות בין משאית לבין אוטובוס קו 402 שעשה את דרכו מירושלים לבני ברק. בשיחה עם חדשות 2 Online משחזר ינון יזדי, אחד מנוסעי האוטובוס שנפצע, את רגעי התאונה המחרידה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי בדרך מירושלים לבני ברק ולא הייתי ממש מפוקס, כשפתאום שמעתי את הזגוגית מתנפצת", סיפר. "בהתחלה חשבתי שהנהג נכנס קצת במעקה ההפרדה, אבל פתאום ראיתי את הספסלים שלידי עפים. באתי לקום והרגשתי שכל הפנים שלי עם זכוכיות".

מבט מהאוויר על זירת התאונה (דוברות איחוד הצלה)

"אחרי שקמתי ועמדתי לצאת שמעתי מישהו מתחת לספסל צועק לי 'הצילו, הצילו'. הרמתי את הספסל וראיתי אדם מכוסה בדם", הוסיף יזדי. "הוא אמר לי שאשתו בין הספסלים. אף אחד לא הבין מה קרה. כולם צרחו, היו שם מראות מאוד לא נעימים".

יזדי, תושב ירושלים בן 22, ישב בספסל הרביעי מאחורי הנהג בזמן התאונה הקשה. "ברוך השם שלא נסעתי עם אף אחד", הוא אומר. יזדי נפצע באורח קל בתאונה ואושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.

בידי המשטרה הטכוגרף הדיגיטלי (קופסה שחורה), הן של המשאית והן של האוטובוס. מחר בבוקר הקופסאות ייפתחו וייבדקו לעומק. נקודת המוצא במשטרה היא שהעובדה שהמשאית עמדה בצד הדרך היא שגרמה לתאונה הקשה, אך נבדקת גם האפשרות שנהג האוטובוס לא גילה ערנות מספקת ולא הבחין בזמן במשאית.