בן גל נטמן: "ראוי לתהילת עולם ולהצדעת העם"

מאות אנשי צבא וחברים הגיעו לבית העלמין הצבאי קריית שאול כדי לחלוק כבוד אחרון לאלוף במיל' אביגדור (יאנוש) בן גל שהלך אתמול לעולמו. "בימים האחרונים, הוא חזר לתפוס את מקומו כמנהיג הירואי כפי שהיה כל חייו", ספדה לו אלמנתו אביטל

מאות בני אדם הגיעו היום (ראשון) לבית העלמין קריית שאול שבתל אביב בכדי לחלוק כבוד אחרון לאלוף במילואים אביגדור (יאנוש) בן-גל שהלך אתמול לעולמו בגיל 79. בן-גל היה מפקדה של חטיבה 7 שלחמה ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, כיהן כאלוף פיקוד הצפון ולאחר מכן כמפקד גיס במבצע שלום הגליל. בן-גל הותיר אחריו שבעה ילדים: גלית ואבנר מנישואיו הראשונים, דוד, יונתן ושאול מנישואיו השניים וטהר ועילי מנישואיו האחרונים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהלווייתו של בן גל נכחו אנשי צבא רבים שלחמו לצדו במערכות ישראל, בין השאר בקרבות הקשים במלחמת יום הכיפורים. בין נושאי דברי הפרידה, גם האלוף במילואים יוסי בן חנן, ששירת תחת בן גל בקרבות הקשים ברמת הגולן שכינה אותו כעמוד התווך בחייו במשך 50 שנה.

"קשה להיפרד מאחי הבכור", אמר בן חנן. "יאנוש, קצין מבריק ומיוחד, מהזן הנדיר של מצביאים שהשפיעו על צה"ל במשך שנות דור, סמל לדור התקומה. יאנוש היה החבר המסור והנאמן עד תום, שהקנה לדור שלם את ערך אחוות הלוחמים. הלכנו אחריו תוך אמונה שבכל מקום ימצא את התושיה והתעוזה שבזכותן ננצח".

האלוף במיל' בן חנן: "אח בכור"

בן חנן אף הזכיר את הלחימה ברמה בימי יום הכיפורים ואמר כי העם כולו חב לו את תודתו. "במנהיגותו הייחודית, כמפקד חטיבה 7 ,הציל את הקרב בצפון רמת הגולן והגענו בהבקעה עד פאתי דמשק, הוא ראוי לתהילת עולם ולהצדעת העם כולו", אמר.

"חזר להיות גיבור", אלמנתו של בן גל

"חזר להיות גיבור כפי שהיה כל חייו"

בהמשך ספדה לו גם רעייתו אביטל, שביקשה להודות לחבריו של יאנוש, על שעמדו לצדו בימים שבהם נאלץ להתמודד עם המחלה הקשה שממנה סבל. "זה לא הספד ליאנוש, שהרי כל שהיה לי לומר לו, נשאר בינו וביני, כמו תמיד", אמרה אביטל.
"אני כאן בשליחותו של יאנוש, כדי להביע תודה בשם המשפחה", הוסיפה אביטל. "היה מי שהגדיר את היחס ליאנוש ואמר שאין בשום שפה את הביטוי 'יראת כבוד'. ככל שפחדו ממנו כך אהבו אותו".

"עם קבלת הבשורה הקשה על מחלתו של יאנוש, התגייסנו כל המשפחה בשיתוף פעולה נפלא בהשראתו", סיפרה אביטל. "רצינו להוריד את השמיים בשבילו. בימים האחרונים, הוא חזר לתפוס את מקומו כמנהיג הירואי כפי שהיה כל חייו. הוא ביקש לסיים את חייו בכבוד, מתוך השלמה עם מצבו. על כך אני מצדיעה לו, ליאנוש הגיבור שלי, של כולנו".