6 הרוגים בתאונה קשה בכביש 1‎

קו 402 של "אגד" שיצא מי-ם התנגש בעוצמה במשאית שעמדה בצד הדרך, סמוך למחלף לטרון. לפחות 6 מנוסעי האוטובוס נהרגו, בהם גם ילדים. 11 פצועים פונו לבתי החולים במרכז הארץ. שני הנהגים נלקחו לחקירה‎

תאונת דרכים קטלנית בכביש 1: שישה בני אדם נהרגו וכ-11 נפצעו בהתנגשות בין אוטובוס למשאית באזור מחלף לטרון. בין הפצועים: שניים במצב קשה, פצוע בינוני ועוד שמונה במצב קל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-30 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א הוזעקו לזירת התאונה, שהתרחשה בנתיב הנסיעה לכיוון מערב. במד"א אף פנו לחיל האוויר בבקשה לסייע בפינוי הפצועים מהמקום. לוחמי כיבוי אש שהגיעו אף הם למקום התאונה חילצו ארבעה בני אדם שנלכדו בתוך האוטובוס.

עשרות פצועים טופלו בשטח (עד ראייה)

מבדיקה ראשונית עולה כי קו 402 של אגד, שעשה את דרכו מירושלים לבני ברק פגע בצידה של משאית שככל הנראה עמדה בשולי הכביש. נהג המשאית, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-40 לחייו, נפצע באורח קל והוא נחקר לצד נהג האוטובוס על ידי המשטרה. כמו כן, בוחנים של אגף התנועה הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות התאונה.

"כשהגעתי לזירה נתקלתי בתאונה קשה עם מעורבות אוטובוס אגד ומשאית", סיפר מתנדב "איחוד הצלה" דניאל בן דוד. "חלק מנוסעי האוטובוס היו לכודים ללא הכרה ועוד נפגעים נוספים בהכרה. ביקשתי סיוע של מתנדבים נוספים. כוחות רבים זרמו למקום בכדי לסייע בטיפול הרפואי הראשוני לנפגעים שחלקם היו עדיין לכודים באוטובוס".

זירת התאונה בכביש מס' 1 (אורי דיוויס, דוברות איחוד הצלה)

בעקבות האירוע נוצרו עומסי תנועה כבדים בכביש מס' 1 סמוך למחלף לטרון בנתיב הנסיעה לכיוון מערב. באגף התנועה במשטרה קראו לציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות בשל פעילות כוחות החילוץ וההצלה באזור.

"מתנדבי יחידת האופנועים של איחוד הצלה שהגיעו ראשונים לזירה דיווחו על מספר נפגעים ללא הכרה כתוצאה מפגיעת משאית באוטובוס", סיפר מנכ"ל ארגון "איחוד הצלה" משה טייטלבוים, "הייתי בדרכי לבית שמש והגעתי לזירה תוך מספר דקות, ולמרבה הצער נתקלתי בזירה קשה. עקב אופי התאונה וכמות הנפגעים הם ביקשתי סיוע של מתנדבים נוספים שיצאו מירושלים, בית שמש, טלז סטון וערים נוספות במרחק של 20 דקות נסיעה".

(אורי דיוויס, דוברות איחוד הצלה)

שר הבריאות יעקב ליצמן שהגיע למקום תיאר את המראות הקשים בזירת התאונה. "התמונה מחרידה, אין מילים אחרות לתאר את המצב", אמר השר ליצמן. "לצערי יש הרוגים ופצועים קשה אפילו אנוש אחד. כל הנפגעים הועברו לבתי החולים. זהו יום עצוב מאוד".

בהכנת הכתבה השתתפו ברהנו טגניה, משה נוסבאום, ניר דבורי ויואב אבן.