הרב פינטו ירצה מאסר במרכז רפואי

לנוכח מצבו הבריאותי הוחלט בשירותי בתי הסוהר כי יש צורך במעקב רפואי צמוד אחר הרב, שהורשע במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. הוא יחל את מאסרו ביום שלישי הקרוב במתקן רפואי מיוחד של שירות בתי הסוהר ברמלה

ירצה מאסר במרכז רפואי (יוסי זליגר, פלאש 90)

ביום שלישי הקרוב יחל הרב יאשיהו פינטו לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בגין הרשעתו במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. בשל מצבו הבריאותי, הרב פינטו ירצה את עונשו במרכז רפואי של שירות בתי הסוהר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה בנוגע לפינטו התקבלה היום, לאחר שנקבע שלנוכח מצבו הבריאותי יש צורך במעקב רפואי צמוד. המרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר נמצא במתחם בתי הכלא ברמלה.

לפני כחודש וחצי דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הרב פינטו על חומרת העונש שנגזר עליו. הרב ביקש להמיר את שנת המאסר בעבודות שירות, אולם בית המשפט הותיר את גזר הדין על כנו.

הרב פינטו ואפרים ברכה ז"ל (חדשות 2)

במאי 2015 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על פינטו עונש של שנת מאסר אחת, לאחר דחיות רבות שנגרמו עקב מצבו הבריאותי, שבסופן הודה הרב בעבירות המיוחסות לו כחלק מעסקת הטיעון עליה חתם. הוא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, בהצעה לשוחד ובמתן שוחד לברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. בנוסף נגזרו על הרב שנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי בסך מיליון שקלים.

בתוך כך פרסמה הבוקר נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, איגרת מיוחדת לכלל סוהרי שב"ס לקראת קליטתם של מספר אישים בכירים בבתי הסוהר השבוע. "אנו פועלים ללא הבדל דת, מגדר, מוצא או מעמד ציבורי", כתבה.

"בימים הקרובים נקלוט למתקני הכליאה דמויות בכירות בציבוריות הישראלית", הוסיפה. "לא נעסוק במעשיהם, מערכת המשפט כבר עסקה בכך וגזרה את דינם. כן נעסוק במשימתנו - לבצע את המוטל עלינו במיומנות, במקצועיות ובדיסקרטיות". מחר צפוי להתחיל לרצות את מאסרו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.